za

Kurs bitcoina powyżej 48 000 USD. Czy przed halvingiem za 1 BTC będziemy płacić ok. 70 000 USD?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kurs bitcoina znajduje się na poziomie ponad 48 000 USD. Do halvingu pozostało 67 dni. Czy więc w dniu podziału nagrody dla górników 1 BTC będzie kosztowało ok. 70 000 USD?

Kurs bitcoina przebił 48 000 USD

Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 48 300 USD. Oznacza to, że w skali tygodnia cena wzrosła o 12%, zaś od wczoraj o 2%.

Ether radzi sobie na wykresie niewiele gorzej. 1 ETH kosztuje 2528 USD, co przekłada się na 10-procentowy wzrost w ciągu 7 dni i 1% skoku ceny w skali 24 h.

Na rynku widać też bardzo bycze nastroje. Indeks strachu i chciwości BTC wynosi 71, co oznacza chciwość inwestorów. Warto dodać, że ostatnie badanie wykonano przy cenie 47 771 USD, a więc przed ostatnim przebiciem 48 000 USD. Oznacza to, że dziś wskaźnik indeksu może pokazywać jeszcze wyższą wartość.

Ethereum Fear and Greed Index pokazuje z kolei 69, co także oznacza chciwość.

Powód wzrostów

ATH BTC wynosi 69 000 USD. Tyle za jednego bitcoina płacono w szczytowym momencie hossy w 2021 r. Biorąc pod uwagę to, że halving w sieci ma mieć miejsce za 67 dni (data ta może się zmienić – wszystko zależy od tempa zatwierdzania bloków w blockchainie), w momencie zmniejszenia nagrody dla górników 1 BTC może kosztować właśnie ok. 70 000 USD. Oczywiście zakładając, że obecne wzrosty nie zostaną powstrzymane. Nie można bowiem wykluczyć jeszcze przedhalvingowego trzęsienia ziemi i wyrywania BTC ze słabych rąk.

Jaki jest jednak powód wzrostów? To zapewne oczekiwanie inwestorów, że halving długoterminowo – jak miało to miejsce w poprzednich cyklach – napędzi wzrosty na wykresie. Do tego pamiętajmy, że ETF-y stale skupują bitcoiny, co dodatkowo wysysa BTC z rynku.

Osobnym tematem jest ether, który drożeje w oczekiwaniu na powstanie swoich ETF-ów spot i projektowane zmiany w sieci Ethereum.

Artykuł nie ma charakteru porady inwestycyjnej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności