za

Kurs bitcoina odbija. Czy to tylko korekta spadków?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kurs bitcoina znalazł się ponownie powyżej 16 000 USD. Wczoraj spadł poniżej tego poziomu. Czy to jednak tylko korekta spadków, czy powracamy do wzrostów?

Kurs bitcoina rośnie

Kurs bitcoina ponownie rośnie. Obecnie 1 BTC kosztuje ok. 16 500 USD. Oznacza to wzrost ceny o ok. 5% w skali doby i zarazem spadek o 2,5% w ciągu 7 dni.

Kurs etheru wynosi z kolei 1162 USD, co przekłada się na skok ceny o 5,5% w ciągu 24 h. Jednocześnie w skali tygodnia cena spadła o 7,5%.

Bitcoin Fear and Greed Index jest na poziomie 22, co oznacza skrajny strach.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi z kolei 29, co oznacza strach.

To tylko korekta?

Czy to tylko korekta ostatnich spadków? Czy wracamy do wzrostów? Trudno na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.

Kamil Gancarz radzi, by w takich warunkach inwestować za pomocą strategii uśredniania ceny zakupu (dollar cost averaging, w skrócie DCA). Jego zdaniem to optymalna metoda inwestowania na rynku bitcoina.

il Capo of Crypto, twitterowy analityk, sugeruje, że to, co ma teraz miejsce na wykresie, to tylko chwilowe odbicie, czyli bull trap.

Z kolei analityk Michael van de Poppe twierdzi, że bitcoin “musi odzyskać trochę więcej poziomów, aby pokazać siłę”.

Przypomnijmy jednak, że bardziej doświadczeni inwestorzy przygotowują się już do powrotu na rynek kryptowalut.

– Uważam, że [na rynkach finansowych] jest tanio, co nie oznacza, że nie będzie jeszcze taniej. (…) Jestem zdania, że pod koniec przyszłego roku, za 12 miesięcy, gdy się spotkamy, będziemy mieli dużo wyższe ceny bitcoina, etheru, polygona i pewnie wielu innych [krypto]walut – prognozował w ostatnim wywiadzie dla Biznes Misji Cezary Głuch, znany jako Trader 21. Jak dodał, wtedy “pewnie spora część [inwestorów] będzie już” na plusie.

Bitcoin ponownie osunął się w rejon 16 tysięcy dolarów, ciągnąc za sobą niemal cały rynek kryptowalut. Brak jakichkolwiek pozytywnych doniesień zwiększa ryzyko spadku BTC poniżej obecnego pułapu nawet w kierunku 12 tysięcy dolarów. Niemniej jednak, wydaje się, iż trwająca od ponad roku kryptowalutowa zima zbliża się powoli do końca, co oczywiście nie oznacza, że to już koniec spadków – podano też wczoraj w analizie Krypto Raportu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności