za
cathie wood cash app

ARK Invest inwestuje na rynku kryptowalut w czasie bessy

2022-11-23
Inwestycje
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Mimo spadków na rynku, firma ARK Invest nadal zwiększa swoje udziały zarówno w giełdzie Coinbase (COIN), jak i Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

ARK inwestuje, gdy krew się leje

Mimo tego, że wyceny kryptowalut spadają i niemal cały świat obserwuje już podzielony na etapy upadek giełdy FTX, ARK Invest kupiło aż 176 945 akcji GBTC. Dodano je do transzy 273 327 akcji kupionych 15 listopada. Pierwszy zakup został zrealizowany tydzień po upadku FTX. Pokazuje to, że problemy jednej z czołowych giełd nie zrażają ARK do inwestowania na rynku kryptowalut.

ARK Invest inwestuje też w akcje Coinbase. Nabyło aż 1,3 miliona akcji COIN. Tym samym posiada już aż 8,374 miliona tych papierów wartościowych.

ARK Invest nie zraża się też upadkiem FTX.

(…) nasze przekonanie do zdecentralizowanych i przejrzystych publicznych łańcuchów bloków jest tak samo silne jak zawsze. W tym i innych przypadkach decentralizacja i przejrzystość są najważniejsze jako antidotum na rażące niegospodarności związane ze scentralizowanymi pośrednikami, nie wspominając już o nieuczciwych scentralizowanych pośrednikach

– napisano w raporcie firmy.

To dobry czas na zakupy?

Stara zasada mówi, że warto inwestować na rynkach, gdy “krew się leje”. Działania ARK Invest wpisują się w tę strategię.

Obecnie na rynku kryptowalut widać (chwilowe?) odreagowanie spadków. W momencie pisania tych słów jeden bitcoin kosztuje ok. 16 500 USD. Oznacza to skok ceny w skali doby o 5%, ale zarazem spadek o 1,5% w ciągu 7 dni.

Jeden ether kosztuje 1162 USD, co przekłada się na spadek o ponad 6% w skali tygodnia. Od wczoraj ETH zdrożało jednak o 7%.

Więcej na temat obecnej sytuacji na rynku znajdziecie tutaj.

Jak inwestować w czasach niepokojów?

Możliwe, że idealną strategią, jeśli chodzi o inwestowanie na rynku w czasie bessy, jest uśrednianie kosztów zakupu, czyli dollar cost averaging (DCA). To bezpieczna strategia, gdy w grę wchodzą spore wahania kursów.

Wiele giełd i kantorów oferuje zautomatyzowanie tego procesu. Przykładem z polskiego rynku jest Ari10 Exchange. Więcej na temat tej usługi przeczytacie tutaj.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności