za

Michael Burry twierdzi, że złoto zdrożeje w wyniku problemów rynku kryptowalut

2022-11-18
Inwestycje
robinhood aplikacja rejestracja

Michael Burry, inwestor, który przewidział kryzys z 2008 r., jest optymistą, jeśli chodzi o złoto. Uważa, że metal szlachetny zyska z powodu problemów rynku kryptowalut, który został osłabiony w wyniku upadku FTX.

Michael Burry stawia na złoto

Michael Burry, zarządzający funduszem i inwestor, który stał się popularny dzięki filmowi „The Big Short”, wierzy, że złoto będzie błyszczeć, gdy inwestorzy będą szukać bezpiecznych przystani. Tak ma się zaś dziać przez problemy FTX.

Burry słynie z tego, że nie tylko przewidział poprzedni kryzys gospodarczy, ale wręcz czerpał z niego zyski (polecamy wspomniany film “The Big Short”, który dobrze pokazał kulisy ówczesnego kryzysu, i to, jak bohater tego tekstu, na nim zarobił). Do tego wzbogacił się o miliony dolarów, inwestując w akcje GameStop w 2019 roku.

Teraz Burry podzielił się swoimi przemyśleniami na temat złota. Napisał wszystko w tweecie, który został jednak szybko usunięty (usuwanie dopiero co napisanych postów to jedno z dziwactw tego ekscentrycznego inwestora).

Według Burry’ego, złoto wkrótce zyska na wartości, ponieważ rynek kryptowalut nadal cierpi z powodu problemów FTX.

Od dawna myślałem, że nadejdzie czas na złoto

– napisał i dodał, że wzrosty na rynku metalu szlachetnego będą napędzane kryptowalutową “zarazą”.

I faktycznie, upadek FTX spowodował kolejną falę kryzysu płynności w branży kryptowalut. Spadają także wyceny czołowych cyfrowych aktywów – w tym BTC i ETH.

Złoto zyskało w krótkim czasie na wartości ok. 8%. Według analityków, inwestorzy są nastawieni w kwestii żółtego metalu byczo między innymi ze względu na inflację.

Najnowszy komentarz Burry’ego pojawił się ponad rok po tym, jak ostrzegał on przed kryptowalutami. Podczas hossy twierdził, że ta zakończy się wielkim krachem.

Inwestor zauważył ponadto, że największym problemem kryptowalut jest dźwignia, która jest dostępna na wielu giełdach.

Dodajmy na koniec, że Socion Asset Management, fundusz zarządzany przez Burry’ego, zaczął w III kwartale kupować akcje. Nabył m.in. za 7,8 mln USD  papiery wartościowe operatora więzień CoreCivic.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.