za

Kurs bitcoina poniżej 16 000 USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Kurs bitcoina nadal spada. Tak jak sugerowaliśmy wczoraj, cena kryptowaluty spadła poniżej 16 000 USD.

Kurs bitcoina spadł poniżej 16 000 USD

W momencie pisania tych słów 1 BTC kosztuje mniej niż 16 000 USD – dokładnie 15 703 USD. Oznacza to spadek o aż 6% w skali tygodnia. Od wczoraj cena spadła o blisko 3%.

Nastroje na rynku są fatalne. Indeks strachu i chciwości wynosi 22, co oznacza skrajny strach.

Za jeden ether na giełdach należy zapłacić 1088 USD, co oznacza spadek o ok. 4% od wczoraj i o aż 13% w skali 7 dni.

Ponownie jednak nastroje na rynku Ethereum są lepsze niż bitcoina. Co nie oznacza, że są dobre. Ethereum Fear and Greed Index znalazł się na poziomie 27, co oznacza strach.

Co mówią eksperci?

Oczywiście obecna sytuacja na wykresie jest szeroko komentowana w social mediach.

Analityk il Capo of Crypto twierdzi, że “większość wykresów pokazuje słabość po redystrybucji”. Spodziewa się “jeszcze więcej krwi”.

Optymistą pozostaje z kolei Kamil Gancarz. Jego zdaniem na bitcoinie – ponownie – zarobią cierpliwi inwestorzy, a nie ci, którzy sprzedadzą kryptowaluty w czasie obecnej fali spadków.

Powody obecnych spadków w swoim nowym video opisał też Piotr Ostapowicz. Jego zdaniem kurs BTC spada z powodu afery dot. FTX.

Obecna sytuacja jest krótkoterminowa. Rynek kryptowalut się nie wali, jak sugerują media – uspokaja jednak, jako dowody przedstawiając szereg wykresów, które mogą nastrajać optymizmem.

Co może nas uratować?

Zapewne kurs bitcoina jeszcze spadnie. Pamiętajmy jednak, że wielu doświadczonych inwestorów przygotowuje się już na zakupy.

 Uważam, że [na rynkach finansowych] jest tanio, co nie oznacza, że nie będzie jeszcze taniej. (…) Jestem zdania, że pod koniec przyszłego roku, za 12 miesięcy, gdy się spotkamy, będziemy mieli dużo wyższe ceny bitcoina, etheru, polygona i pewnie wielu innych [krypto]walut prognozował w ostatnim wywiadzie dla Biznes Misji Trader 21. Jak dodał, wtedy “pewnie spora część [inwestorów] będzie już” na plusie.

Do tego kwestią czasu jest powrót państw do dodruku, co także ożywi rynki finansowe i przyczyni się do rozpoczęcia się hossy w branży kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności