za
trader21 kryptowaluty

Trader 21 twierdzi, że za rok bitcoin i inne kryptowaluty będą już dużo droższe niż dziś

robinhood aplikacja rejestracja

Trader 21, czyli Cezary Głuch, znany inwestor i twórca bloga Independent Trader, ponownie wypowiedział się nt. kryptowalut. Jego zdaniem obecny czas może okazać się dobrym okresem, by kupować bitcoiny.

Trader 21 w Biznes Misji

Trader 21 pojawił się w nowym odcinku Biznes Misji. W czasie wywiadu mówił m.in. o kryptowalutach.

Uważam, że [na rynkach finansowych] jest tanio, co nie oznacza, że nie będzie jeszcze taniej. (…) Jestem zdania, że pod koniec przyszłego roku, za 12 miesięcy, gdy się spotkamy, będziemy mieli dużo wyższe ceny bitcoina, etheru, polygona i pewnie wielu innych [krypto]walut – prognozował. Jak dodał, wtedy “pewnie spora część [inwestorów] będzie już” na plusie.

Ostrzegł jednak, że wchodzenie dziś na rynek cyfrowych aktywów nie jest dobre dla mało doświadczonych osób.

– Żeby inwestować na tak zmiennym rynku, musisz mieć doświadczenie i nerwy ze stali. To, że ja ci mówię, że będziesz mógł wyjść z dużym zyskiem, to nie znaczy, że po drodze jeszcze nie doświadczymy 50-procentowego spadku – ostrzegł.

Przyznał jednak, że sam planuje przeznaczyć może nawet 10-12% wartości swojego kapitału na inwestycję w kryptowaluty.

Sugerował jednak też dywersyfikacje. On sam chce kupić też akcje czy np. surowce.

Inwestycja w polygon i ether

Przy innej okazji Trader 21 przyznał, że obserwuje rozwój polygon.

 Jednym z altów, który bardzo podoba mi się pod kątem użyteczności, jest polygon – powiedział, ale zastrzegł, że to nie znaczy, że będzie w niego inwestował. – Chodzi o użyteczność, prawdziwą wartość – dodał.

Wcześniej nie krył, że przy kolejnej hossie planuje inwestować w ether. Mówił też o kwestiach technicznych dot. tego projektu.

– Nie mam wątpliwości, że sieć ETH zarządzana jest w bardzo mądry sposób. Potwierdza to fakt, że wiele zdecentralizowanych aplikacji opiera się właśnie na tej sieci. Dzięki temu kapitalizacja ETH wciąż rośnie i powoli dogania bitcoina. Dla porównania, jeszcze 6 lat temu łączna kapitalizacja BTC była 20-krotnie wyższa niż ETH, dziś jest wyższa zaledwie 2-krotnie – mówił we wrześniu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności