za

Edward Snowden sugeruje, że warto dziś inwestować w bitcoina

W związku z tym, że kurs bitcoina mocno spadł, niektórzy inwestorzy uważają, że teraz jest dobry moment na zakup BTC. Jedną z takich osób jest Edward Snowden. Były pracownik NSA stwierdził w poniedziałek, że czuje potrzebę „powrotu” na rynek kryptowalut. Co ciekawe, czuje to „po raz pierwszy od dłuższego czasu”.

Edward Snowden chce kupić BTC

Snowden opublikował na Twitterze wykres ceny bitcoina. Przypomniał, że ostatni raz chciał inwestować w BTC po „czarnym czwartku”, czyli w marcu 2020 roku. Chodzi oczywiście o okres covidowego krachu. Ten ostatni rozpoczął de facto hossę na rynku, w czasie której BTC zdrożało z 3000 USD do 64 000 USD w ciągu mniej więcej jednego roku.

To właściwie nie jest porada finansowa, ponieważ nie mam edukacji finansowej i nie mam pojęcia, co robię

– wyjaśnił Snowden.

Dodał, że inwestując w kryptowaluty warto korzystać ze zdecentralizowanych giełd, aby uniknąć niebezpieczeństwa utraty pieniędzy. Ryzyko takie występuje, jego zdaniem, gdy mamy konto na scentralizowanych platformach. Możliwe, że chciał w ten sposób nawiązać do upadku FTX.

Snowden wcześniej chwalił bitcoina za jego właściwości zapewniające jednostce wolność. Do tego przyznał kiedyś, że ujawniając tajne dokumenty NSA, korzystał z serwerów opłaconych za pomocą BTC.

 

Jednocześnie Snowden przyznał, że bitcoin nie zapewnia użytkownikom prywatności. Chwalił projekt ZCash.

Snowden zauważył, że nadal uważa, że ​​rynki kryptowalut czekają „kłopoty”. Te mają być efektem upadku giełdy kryptowalut FTX.

Kurs bitcoina

Dziś kurs bitcoina wynosi 16 830 USD. Oznacza to spadek o 14% w skali tygodnia, ale wzrost o 0,5% w ciągu doby.

Nastroje na rynku nadal są bardzo złe. Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 22, co oznacza skrajny strach.

Z kolei jeden ether kosztuje 1267 USD. Oznacza to skok ceny o ok. 0,5% w skali doby. Jednocześnie ETH jest nadal tańsze o 14% niż tydzień temu.

Ethereum Fear and Greed Index wynosi 31, co oznacza strach.

Możemy uznać, że rynek kryptowalut pozostanie w stagnacji do momentu ostatecznego wyjaśnienia sprawy dot. giełdy FTX.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.