za

Trader 21 przyznał, jaka kryptowaluta interesuje go w szczególny sposób

Cezary Głuch, znany szerszej publiczności jako Trader 21, pojawił się w ostatnim odcinku Biznes Misji. W czasie wywiadu mówił o obecnej sytuacji makroekonomicznej. Pojawił się jednak też temat kryptowalut.

Trader 21 a kryptowaluty

Warto zauważyć, że Trader 21 wiele lat temu był negatywnie nastawiony do kryptowalut. Można odnieść wrażenie, że wiele zmieniło się mniej więcej w latach 2016-2017. Zaczął dostrzegać pozytywy bitcoina i Ethereum. Teraz ma już dość obszerną wiedzę na temat rynku.

W czasie rozmowy z kanałem Biznes Misja został zapytany o to, czy zamierza wrócić na rynek cyfrowych walut. Dowiedzieliśmy się, że jeszcze nie. Jest to jednak kwestią czasu.

Trader 21 ogólnie dawał wskazówki widzom, by czekać z inwestycjami na niemal wszystkich rynkach do czasu, aż banki centralne powrócą do dodruku. On sam uważa, że jest to nieuniknione. Pierwsze sygnały, że tak się stanie, widać już teraz np. w przypadku władz monetarnych Wielkiej Brytanii.

Kiedy jednak Cezary Głuch będzie wracał na rynek kryptowalut, czy będzie inwestował tylko w bitcoina? Okazuje się, że niekoniecznie.

Jednym z altów, który bardzo podoba mi się pod kątem użyteczności, jest polygonpowiedział, ale zastrzegł, że to nie znaczy, że będzie w niego inwestował. – Chodzi o użyteczność, prawdziwą wartość – dodał.

Jak inwestować na rynku kryptowalut?

Już latem tego roku, Trader 21 był gościem kanału Przygody Przedsiębiorców na Youtube. W czasie wywiadu przyznał, że przygotowuje się do powrotu na rynek bitcoina i altcoinów.

– Zapewne pomiędzy 5 a 10% mojego kapitału ulokuję [w kryptowaluty], ale to jeszcze nie ten moment – mówił.

Jak wtedy twierdził, spodziewa się spadku ceny bitcoina do poziomu nawet 12 000 USD. Także w tej kwestii czekał na zmianę polityki banków centralnych.

trader 21

Teraz – na kanale Biznes Misji – podzielił się jeszcze swoją radą, jak mądrze inwestować w cyfrowe aktywa. Jego zdaniem najpierw warto kupić bitcoiny i ethery, a dopiero potem mniej znane altcoiny.

Cały wywiad – dotyczący też m.in. polityki polskiego rządu – możecie obejrzeć poniżej:

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.