za

Analityk ARK Invest uważa, że 1 bitcoin będzie kosztował 1 mln USD

Yassine Elmandjra, analityk ARK Invest, twierdzi, że w nadchodzących latach cena bitcoina może przekroczyć poziom aż miliona dolarów. Dlaczego? Wskazał czynniki, które napędzają od lat kurs BTC.

Analityk ARK Invest: bitcoin będzie warty 1 mln USD

W niedawnym wywiadzie dla Bloomberga Yassine Elmandjra wymienił zalety kryptowaluty, w tym jej zdolność do przechowywania wartości, przeprowadzania rozliczeń i działania jako swoista polisa ubezpieczeniowa na czas kryzysu.

Mając na uwadze te korzyści, powiedział, że kapitalizacja rynkowa BTC ma szansę do paru lat osiągnąć poziom aż 28 bilionów dolarów, „co przekłada się na ponad milion dolarów za bitcoina”.

Wskazał również na ograniczoną podaż bitcoina – wynoszącą 21 milionów coinów – i zdecentralizowany charakter sieci, który pozwala blockchainowi BTC konkurować z bankami centralnymi i walutami fiducjarnymi.

Myślę, że trwa wyścig zbrojeń – zwłaszcza, gdy przechodzimy ze świata cyfrowego do fizycznego – by [BTC mogło] stać się aktywem niezależnym od tradycyjnych systemów finansowych i tradycyjnych klas aktywów – podsumował swój wywód o kryptowalucie.

Michael Saylor – prezes wykonawczy i były dyrektor generalny MicroStrategy – również uważa, że ​​kryptowaluta może osiągnąć cenę miliona dolarów za 1 BTC. W maju tego roku ten amerykański przedsiębiorca argumentował nawet, że BTC nie ma docelowej ceny, spodziewając się, że wzrośnie „do milionów” dolarów.

Miesiąc później Saylor stwierdził również, że bitcoin jest „oczywiście lepszy niż złoto i wszystko, czym złoto chce być”, podczas gdy jego przypadki użycia doprowadzą do ogromnego wzrostu cen w przewidywalnej przyszłości.

Kurs bitcoina

Dziś kurs bitcoina znajduje się na poziomie ok. 19 300 USD, co przekłada się na skok ceny o 0,7% w skali doby, ale zarazem spadek 0 podobną wartość w ciągu tygodnia.

1 ETH kosztuje z kolei 1312 USD. Oznacza to skok ceny o 2% w skali 24 h. Jednocześnie ether jest na tym samym poziomie na wykresie, na którym był 7 dni temu.

Bitcoin Fear and Greed Index znajduje się na poziomie 20, czyli skrajnego strachu.

Indeks strachu i chciwości etheru pokazuje z kolei poziom 32. Oznacza to “zwykły” strach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 589,33 USD-2,96%
Ethereum logo
EthereumETH
3472,11 USD-2,81%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
600,59 USD-3,43%
Solana logo
SolanaSOL
147,03 USD-5,23%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3471,65 USD-2,76%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,00%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-2,40%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-3,50%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,55 USD2,45%