za

Bill Ackman uważa, że rynek kryptowalut przetrwa obecny kryzys, ale potrzebuje regulacji

bitcoin halving party

Amerykański inwestor, miliarder i zarządzający funduszem hedgingowym, Bill Ackman, powtórzył, że wierzy w rozwój rynku kryptowalut.

Bill Ackman: kryptowaluty już z nami zostaną

W niedawnej serii tweetów założyciel i dyrektor generalny Pershing Square Capital – Bill Ackman – argumentował, że Helium jest jednym z „interesujących go projektów kryptowalutowych”.

To sieć oparta na blockchainie dla urządzeń Internetu Rzeczy, która wykorzystuje węzły jako hotspoty, aby móc połączyć bezprzewodowe urządzenia z siecią.

Ackman podkreślił, że wycena tokena projektu, HNT, jest determinowana przez podaż i popyt. Górnicy kupują hotspoty i wdrażają je na całym świecie, aby zarabiać te tokeny, podczas gdy użytkownicy kupują je, aby korzystać z sieci.

Zwrócił uwagę, że HNT ma „ostatecznie ograniczoną podaż” i twierdzi, że w przyszłości może mieć dużą “wewnętrzną wartość”.

Dodajmy jednak, że kurs HNT spada. Jego cena znalazła się na poziomie ok. 2,15 USD (w chwili pisania tych słów). Oznacza to aż 96-procentowy spadek w porównaniu z rekordowym wynikiem na wykresie – ponad 55 USD (to kurs z listopada ubiegłego roku).

O tym, jak Ackman zmienił zdanie

Ackman przyznał, że w przeszłości nie był zwolennikiem kryptowalut. Opisywał je jako „współczesną wersję tulipomanii”. Po analizie rynku zmienił jednak swoje stanowisko, a nawet zainwestował w cyfrowe aktywa część swojego majątku.

Jego całkowita ekspozycja na projekty kryptowalutowe wynosi jednak tylko 2% wartości wszystkich jego aktywów. Jak sam twierdzi, inwestuje, bowiem chce poznać specyfikę branży.

Dodał, że „kryptowaluty z nami zostaną”. Doszedł jednak do wniosku, że naprawdę będą się rozwijać, gdy globalne organy regulacyjne wprowadzą kompleksowe regulacje i usuną z rynku przestępców, którzy wykorzystują tę klasę aktywów w nielegalnych działaniach.

Rada dla burmistrza Nowego Jorku

Nowy burmistrz Nowego Jorku – Eric Adams – objął urząd w zeszłym roku i przedstawił się jako zagorzały zwolennik bitcoina. Otrzymał nawet swoją pierwszą wypłatę w BTC i poprzysiągł, że zmieni region w globalne centrum kryptowalut

Ackman z zadowoleniem przyjął te plany i wezwał Adamsa do usunięcia barier w sektorze.

– Usuńmy bariery, stwórzmy możliwości rozwoju i innowacji oraz pomóżmy naszemu państwu i miastu – powiedział.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności