za

Kurs bitcoina spada. Czy to koniec wzostów?

robinhood aplikacja rejestracja

Kurs bitcoina spada. Dziś za 1 BTC należy zapłacić ok. 22 900 USD. W skali doby pierwsza kryptowaluta straciła ok. 2% swojej wartości. Czy oznacza to koniec wzrostów?

Kurs bitcoina spada

Cena głównej kryptowaluty znalazła się na poziomie ok. 22 900 USD. To mniej o ok. 2% niż wczoraj. Nadal jednak bitcoin kosztuje więcej o 8% niż tydzień wcześniej.

Jak radzi sobie ether? 1 ETH spadło do poziomu 1580 USD. To spadek o 6% w skali 24h. Warto dodać, że nadal jednak kryptowaluta sieci Ethereum kosztuje 11% więcej niż 7 dni temu.

Czy to wszystko oznacza, że wzrosty dobiegły końca i ponownie będziemy szukać na wykresie dna? Niekoniecznie. Obecne spadki mogą być tylko korektą ostatnich wzrostów. Nie jest wykluczone, że najgorsze w tym cyklu bitcoina jest za nami. Co nie oznacza, że nie czekają nas spore wahania kursu.

kurs bitcoina

Nastroje na rynku

Nastroje na rynku wcale nie są jednak dobre.

Jak pokazała udostępniona na naszym profilu na Twitterze sonda, w dalszym ciągu większość uczestników rynku wierzy, że bitcoin spadnie poniżej 20 000 USD. Swoje zdanie wyraziły 444 osoby. Aż 70,5% twierdzi, że BTC zanurkuje jeszcze poniżej ATH z 2013 roku. Tylko 29,5% jest przeciwnego zdania.

Co zaś mówi nam słynny indeks strachu i chciwości bitcoina? Nadal pokazuje poziom 31, czyli strach (wskazanie to pojawiło się przy cenie 23 311 USD za 1 BTC). Warto jednak dodać, że to i tak o wiele lepiej niż w czasie, gdy bitcoin szorował po dnie, czyli znajdował się poniżej 20 000 USD. Wtedy indeks pokazywał ekstremalny strach.

Banki centralne uratują bitcoina?

Wiele zaczyna wskazywać na to, że polityka monetarna banków centralnych (tj. podnoszenie stóp procentowych, by tak zwalczyć inflację) przestała być już dla bitcoina szkodliwa. Ostatnia podwyżka ze strony Fedu nie przeszkodziła już BTC w dalszej wspinaczce po wykresie. Możemy zaś założyć, że seria podwyżek zbliża się powoli do końca. Głównie z powodów politycznych, bowiem w USA zbliżają się wybory do Kongresu. Politycy – rządzący Demokraci – będą starali się pobudzić gospodarkę, by w ten sposób poprawić swoje notowania.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoinakurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić lub wymienić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. Bitcan – internetowy kantor kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.