za
Lipiec był dla bitcoina najlepszym miesiącem w 2022 roku

Lipiec był dla bitcoina najlepszym miesiącem w 2022 roku

zondacrypto bitcoin giveaway

Pierwsza kryptowaluta zakończyła lipiec na poziomie powyżej 23 tys. USD. Oznacza to, że był to najlepszy miesiąc dla bitcoina od października ubiegłego roku.

Lipiec okazał się czasem wzrostów dla BTC

Lipiec był dla bitcoina najlepszym miesiącem w 2022 roku

Niedawno zakończył się II kwartał 2022 r., który był bardzo krwawy dla całego rynku kryptowalut. W trakcie niego bitcoin zarejestrował trzy kolejne miesiące z ogromnymi spadkami. Po zakończeniu lipca rynek cyfrowych aktywów w końcu odnotował pierwsze sygnały wzrostowe. Finalnie lipiec okazał się najlepszym jak dotąd miesiącem w 2022 roku dla bitcoina. Stało się to po tym, jak BTC pokonał opór na poziomie 20 000 USD i zakończył miesiąc dwucyfrowym wzrostem.

Obecny rok jest ogólnie ciężkim czasem dla wielu inwestorów. Swój udział ma w tym galopująca inflacja, która szkodzi gospodarkom, a inwazja Rosji na Ukrainę tylko pogłębiła masowy ból. Dodatkowo, podczas gdy Stany Zjednoczone oraz Europejski Bank Centralny próbowały zahamować inflację poprzez podnoszenie stóp procentowych, rynki finansowe odczuły jej kolejne skutki.

Zaliczane do ryzykownych aktywów, bitcoin oraz altcoiny bardzo ucierpiały w tym czasie na swojej wartości. Zakończenie czerwca było jednocześnie najgorszym kwartałem handlowym BTC od ponad dekady. W porównaniu do ostatnich 10 lat, pierwsza kryptowaluta zakończyła ten kwartał ze spadkiem o ponad 55%. Sam czerwiec stanowił również najbardziej burzliwy miesiąc dla tego aktywa od ponad dziesięciu lat. W trakcie niego bitcoin doświadczył korekty z poziomu 30 tys. USD do minimum z poprzedniego cyklu wynoszącego 17 500 USD. I mimo że koniec miesiąca przyniósł trochę oddechu, a BTC odzyskał część strat, to czerwiec zamknął z 37% spadkiem.

Co za tym idzie, inwestorzy oraz analitycy uważnie obserwowali zachowanie bitcoina w lipcu. Wszyscy mieli bowiem nadzieję na odwrócenie trendu. A oczekiwany zwrot finalnie nastąpił. Mimo pozytywnego zakończenia, lipiec również budził dużo wątpliwości i niespokojnych nastrojów w środowisku.

Działo się tak, gdy podano rekordowe dane o CPI w USA, Rezerwa Federalna po raz trzeci w tym roku podniosła stopy procentowe, a prezydent Joe Biden nie chciał podzielić się publicznie informacją, że kraj wszedł w recesję.

Mimo to, w przeciwieństwie do minionych miesięcy, bitcoin na powyższe zdarzenia zareagował pozytywnie kierując się na północ. Wartość pierwszej kryptowaluty znowu zaczęła rosnąć do 6-tygodniowego maksimum powyżej 24 500 USD. Następnie co prawda nastąpił kolejny spadek, aczkolwiek bitcoin zakończył miesiąc na poziomie 23 300 USD. Jest to 16,8% więcej niż cena zamknięcia z czerwca. Podsumowując, lipiec stał się najlepszym miesiącem dla BTC od października ubiegłego roku.

Lipiec był najlepszym miesiącem w 2022 roku dla bitcoina

BTCUSD. Źródło: TradingView

Czego możemy się spodziewać?

Według firmy analitycznej Coinglass, miesięczne dane z poprzednich lata pokazują, że sierpień jest zazwyczaj miesiącem niedźwiedzi. Jednakże w historii sierpnia pojawia kilka godnych uwagi wyjątków. W sierpniu 2013 r. BTC poszybował o 30%, podczas gdy w 2017 r. wzrósł o 65%.

Jednakże wrzesień jest jeszcze bardziej niedźwiedzim miesiącem. Historycznie tylko dwa razy z dziewięciu przeanalizowanych przez Coinglass przypadków wrzesień kończył się zielonymi świecami.

Jednak październik i listopad należą historycznie do byków, stąd wielu analityków przewiduje, że koniec tego roku może być znacznie bardziej zwyżkowy. Spodziewają się, że BTC może w końcu odwrócić swój trwający od miesięcy trend spadkowy.

Lipiec był najlepszym miesiącem w 2022 roku dla bitcoina

Miesięczne wyniki cen bitcoinów. Źródło: Coinglass

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoin btc coinglass kryptowaluty lipiec
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.