za
Kursy bitcoina i etheru rosną. BTC odzyskuje poziom 24 tys. dolarów. ETH powyżej 1700 USD

Kursy bitcoina i etheru rosną. BTC odzyskuje poziom 24 tys. dolarów. ETH powyżej 1700 USD

robinhood aplikacja rejestracja

Kursy bitcoina oraz etheru, czyli dwóch największych kryptowalut pod kątem kapitalizacji rynkowej, zaczęły rosnąć. Następuje to po opublikowaniu przez amerykańskie Biuro Analiz Ekonomicznych oficjalnych danych o PKB za II kwartał 2022 roku.

BTC i ETH odzyskują ważne poziomy cenowe

Jak podaje w swoim raporcie Biuro Analiz Ekonomicznych, realny PKB w Stanach Zjednoczonych spadł o 0,9% rok do roku. Oznacza to drugi z rzędu kwartał ujemnego wzrostu PKB. W następstwie tych informacji kursy bitcoina i etheru zareagowały wzrostami.

Na dany moment 1 bitcoin kosztuje 23 949.56 dolarów, co oznacza spadek 0,64% w ciągu godziny, jednakże nadal odnotowuje 4,25% wzrostu w skali doby. Jest to również skok o 3,14% w porównaniu z zeszłym tygodniem. Ether natomiast utrzymuje się wciąż powyżej poziomu 1700 USD i obecnie jego kurs wynosi 1718,75 dolarów. Jest to więcej o 5,41% niż w dniu wczorajszym oraz stanowi przyrost w ciągu 7 dni o 7,29%.

Kursy bitcoina i etheru rosną. BTC odzyskuje poziom 24 tys. dolarów. ETH powyżej 1700 USD

Wzrost ETH wiąże się z entuzjastycznymi nastrojami w społeczności, w związku z nadchodzącą aktualizacją the Merge. Przenosi ona blockchain Ethereum z konsensusu Proof-of-Work na Proof-of-Stake.

Wzrost cen na rynku kryptowalut jest również następstwem byczej reakcji środowiska po ogłoszeniu kolejnej podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną o 75 punktów. Informacja o podwyżkach została przekazana w środę.

Czy USA mają kłopoty?

Zgodnie z definicją ekonomii uznawaną przez wielu krajów, dwa kolejne kwartały ujemnego PKB są sygnałem tego, że Stany Zjednoczone weszły w recesję. Jednakże Biały Dom zaprzecza, jakoby gospodarka USA weszła w taki stan. Władze twierdzą, że recesje są determinowane przez bardziej „holistyczne spojrzenie na dane”.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, został zapytany o to w trakcie konferencji prasowej, która miała miejsce w środę. W odpowiedzi stwierdził, że nie wierzy, iż gospodarka znajduje się w recesji. Skomentował jednak, że w ostatnim czasie ona „mięknie”.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić lub wymienić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. Bitcan – internetowy kantor kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.