za
kuba kryptowaluty adopcja

Z kryptowalut korzysta 100 000 Kubańczyków

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Z doniesień sieci telewizyjnej National Broadcasting Company (NBC) wynika, że aż 100 000 Kubańczyków (kraj zamieszkuje ok. 11 mln osób) korzysta z kryptowalut. Zwiększone wykorzystanie cyfrowych walut wynika z faktu, że mieszkańcy Kuby nie mogą korzystać z niektórych popularnych środków płatniczych z powodu sankcji nałożonych na ich kraj przez Stany Zjednoczone.

100 tys. Kubańczyków omija sankcje za pomocą bitcoinów

NBC przygotowało materiał, z którego wynika, że około 100 000 Kubańczyków używa w codziennym życiu cyfrowych walut, takich jak bitcoin. W reportażu podano konkretny przykład. Właściciel kubańskiej kawiarni, Nelson Rodriguez, akceptuje płatności w bitcoinach i etherach. Udzielił wywiadu NBC, w którym powiedział, że „wierzy w filozofię” stojącą za kryptowalutami.

Inny kubański przedsiębiorca, z którym rozmawiało NBC, wyjaśnił, że topowe firmy płatnicze, takie jak Paypal, Revolut i Zelle, zostały zakazane na Kubie. Wyjaśnił dalej, że kryptowaluty mogą pomóc ominąć tradycyjny system finansowy, a tym samym pomóc w rozwoju biznesu. Zwłaszcza w takich miejscach na świecie, które są objęte sankcjami. Szerzej pisaliśmy o tym zjawisku w tym miejscu na naszej stronie.

Dodajmy, że Kubańczycy zaczęli korzystać z aktywów kryptowalutowych w dużej mierze dopiero trzy lata temu. Było to spowodowane zwiększoną wydajnością Internetu, jaka pojawiła się w tym kraju.

kuba kryptowaluty adopcja

Regulacje na Kubie

Raport NBC omówił również działania banku centralnego Kuby, który uregulował już częściowo rynek kryptowalut i stworzył nawet specjalne licencje dla dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP).

Dr Emily Morris, ekonomistka z University College London, wyjaśnia reporterowi NBC w wywiadzie wideo, że wcale nie jest zaskoczona tym, że Kubańczycy pozytywnie patrzą na tę technologię. Dodała, że sama widzi korzyści płynące z transakcji peer-to-peer.

Reporter NBC rozmawiał także z muzykiem Ernesto Cisnerosem, który powiedział, że jego dochody zostały pomniejszone z powodu pandemii COVID-19. Zaczął więc interesować się technologią tokenów niewymiennych (NFT), a także sprzedawać swoje piosenki w połączeniu z tego typu tokenami. Handluje dziś nimi online, co znacznie poprawiło jego sytuacje materialną.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności