Bitcoin

Jedna trzecia inwestorów to nowicjusze na rynku kryptowalut

Okazuje się, że ponad jedna trzecia osób, które niedawno kupiły kryptowaluty, to nowicjusze na rynku. Sugeruje to ostatnie badanie przeprowadzone [...]

Data publikacji: 27 stycznia 2021

bitbay

Okazuje się, że ponad jedna trzecia osób, które niedawno kupiły kryptowaluty, to nowicjusze na rynku. Sugeruje to ostatnie badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii autorstwa platformy handlowej z rynku kryptowalut Ziglu. Ankietę przeprowadzono za pośrednictwem OnePoll, firmy zajmującej się badaniami rynku, która przepytała 2000 Brytyjczyków.

Nowicjusze na rynku

Badanie wykazało, że 31 proc. ankietowanych interesuje się kryptowalutami, z czego aż 62 proc. wstrzymało się jeszcze z kupnem, ponieważ nie rozumieją tego rynku. 43 proc. twierdzi, że nie zna bezpiecznego sposobu kupowania BTC. Spośród 14 proc. ankietowanych, którzy już kupili kryptowalutę, 13 proc. stwierdziło, że nie ma żadnego wcześniejszego doświadczenia w inwestowaniu, podczas gdy 23 proc. uważa się za nowicjuszy w tej dziedzinie.

Zauważono też, że aktywa cyfrowe są najbardziej popularne w Londynie, gdzie 30 proc. respondentów kupiło już w przeszłości kryptowaluty. Liczba ta spada do 9 proc. w Walii – najmniej obeznanej z kryptowalutami części Wielkiej Brytanii.

Kryptowaluty coraz popularniejsze

Kryptowaluty z pewnością zyskują jednak uznanie w oczach brytyjskiej opinii publicznej. Na pytanie, w jaki sposób zainwestowaliby 100 funtów (137 USD), co trzeci ankietowany wskazywał kryptowaluty. Co ciekawe, 19 proc. podało… nieruchomości, co przy takiej kwocie jest dziwną odpowiedzią. 31 proc. respondentów kupiłoby zaś złoto.

Dyrektor generalny Ziglu, Mark Hipperson, powiedział:

„Nasza ankieta podkreśla znaczenie integracji finansowej i dlatego będziemy nadal rozpowszechniać informacje nie tylko o tym, jak działa kryptowaluta, ale także o tym, jak łatwo i bezpiecznie można ją teraz kupować i sprzedawać.”

Przypomnijmy, że Ziglu pozwala posiadaczom kont kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio przez ich aplikację mobilną, a następnie przekazywać je potem innym posiadaczom kont i wykorzystywać do zakupów za pomocą karty debetowej.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Wielka Brytania Bitcoin

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion