Kryptowaluty są alternatywą inwestycyjną – mówi urzędnik PBoC

Wiadomości

Wicegubernator Ludowego Banku Chin (PBoC) ogłosił, że Chiny uważają bitcoina i stablecoiny za aktywa kryptowalutowe, a nie waluty. Zauważył również, […]

Wicegubernator Ludowego Banku Chin (PBoC) ogłosił, że Chiny uważają bitcoina i stablecoiny za aktywa kryptowalutowe, a nie waluty. Zauważył również, że te kryptowaluty mogą być wykorzystywane jako alternatywa inwestycyjna.

Podczas ostatniego wydarzenia Bo’Ao Asia Forum, Li Bo powiedział, że PBoC określi, jakiego rodzaju wymogi regulacyjne są potrzebne, aby zapobiec tworzeniu poważnych zagrożeń dla stabilności finansowej przez kryptowaluty. Do tego czasu, PBoC utrzyma swoje obecne stanowisko w sprawie tej klasy aktywów.

Kryptowaluty w Chinach

Li wygłosił swoje uwagi podczas dyskusji panelowej, w której udział wzięli były gubernator PBoC, Zhou Xiaochuan, dyrektor generalny Banku Rozrachunków Międzynarodowych, Agustin Carstens, a także kierownicy z Tajskiego Banku Centralnego i SWIFT.

Panel dyskusyjny odbył się w niedzielę wieczorem czasu chińskiego. Głównym jego tematem była cyfrowa waluta banku centralnego (CBDC). Li wypowiedział się w odpowiedzi na pytanie zadane przez starszego dziennikarza CNBC – Arjuna Kharpala. Arjun chciał wiedzieć, czy Chiny utrzymają twarde stanowisko w sprawie aktywności handlowej kryptowalut w kraju.

Uważamy bitcoin i stablecoiny za aktywa kryptowalutowe. Aktywa kryptowalutowe, jak właśnie omówił Augustin, są alternatywami inwestycyjnymi. nie są one walutą per se. Głównym celem, jaki widzimy dla aktywów kryptowalutowych, idąc dalej, i są one głównie alternatywami inwestycyjnymi.

– powiedział Li.

Jeśli chodzi o alternatywy inwestycyjne, Li stwierdził, że wiele krajów, w tym Chiny, nadal rozważa przyjęcie kryptowalut. Dodał, że rządy badają wymogi regulacyjne. Wszystko po to, aby zapobiec spekulacyjnej naturze aktywów, które mogą spowodować poważne ryzyko niestabilności finansowej.

Poprzednie regulacje

W 2017 r. chiński bank centralny wydał zakaz działalności związanej z ICO. Zakaz nakazywał krajowym giełdom zatrzymanie kanałów fiat on-and-off-ramp dla inwestorów. Jego celem było uniemożliwienie scentralizowanym giełdom kryptowalut stania się powiernikami chińskiego juana w imieniu swoich klientów.

Po wprowadzeniu zakazu giełdy, takie jak Huobi i OKEx, mogły prowadzić tylko księgi zleceń krypto-krypto. Jako metoda zakupy za fiaty, mogły być używane tylko platformy OTC.

Na innym forum Li zauważył, że Chiny planują rozszerzyć walutę cyfrową swojego banku centralnego, znaną jako e-CNY lub DC/EP. Stwierdził również, że podczas nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku, e-CNY będzie otwarty dla krajowych i zagranicznych konsumentów oraz międzynarodowych gości. Powiedział również, że umiędzynarodowienie Renminbi nie ma zastąpić dolara, ale umożliwić rynkowi wybór.

Tagi
ALternatywa cbdc Chiński Bank Ludowy Chiny inwestycje kryptowaluty pboc waluty

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.