za

Na rynku kryptowalut doszło do płytkiej korekty

Binance Launchpool

Kurs bitcoina spadł poniżej poziomu 21 000 USD. Powodem było ogłoszenie, że służby zajmują się kolejną firmą z rynku kryptowalut.

Kurs bitcoina spada

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że służby USA zajmują się sprawą firmy z rynku blockchaina, która ponoć była zaangażowana w pranie pieniędzy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Krótkotrwała panika sprawiła, że kurs bitcoina spadł poniżej poziomu 21 000 USD. Obecnie 1 BTC kosztuje ok. 20 830 USD. Oznacza to spadek o 2% w skali doby. Cena kryptowaluty jest wyższa o 14% niż była 7 dni temu.

Pogorszyły się też nastroje. Bitcoin Fear and Greed Index znalazł się na poziomie 45 (spadek z 52).

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje dziś ok. 1530 USD. Oznacza to spadek ceny o 3,3% w skali 24 h, ale wzrost o 9% w ciągu tygodnia.

Ethereum Fear and Greed Index pokazuje 58, czyli chciwość.

Początek hossy?

Ostatnie wzrosty na rynku kryptowalut sprawiły, że wielu analityków stało się optymistami, jeśli chodzi o BTC.

Peter Brandt twierdzi, że na wykresie BTC tworzy się obecnie odwrócony wzór głowy z ramionami. Jego zdaniem cena może wzrosnąć do 25 000 USD, a następnie spaść do 18 387,5 USD. Będzie to jednak tylko korekta przed wzrostem do 50 000 USD i 100 000 USD już w kolejnym roku.

Z kolei NexusHash, twórca bloga crypto-trader.pl, znany z forum.bitcoin.pl, twierdzi, że “pesymizm na rynku kryptowalut został w końcu zażegnany”.

(…) wskaźnik cycle repeat na BTC, który zwykle się sprawdza, ponownie zaczął na pokazywać wzrostowy scenariusz, w którym do maja powinniśmy przebić 30 tys. USD. Drugi istotny wskaźnik MVRV także wygląda na mocno wzrostowy i można założyć, że dołek minionej bessy [jest] za nami

– czytamy w nowym wpisie na jego blogu.

Jeśli chodzi o gospodarkę światową banki centralne wyhamowały wzrost inflacji dzięki podwyżce stóp procentowych, ale z powodu widma recesji raczej od połowy roku ponownie zaczną je obniżać i przywrócą dodruk mający stymulować konsumpcję. Można założyć, że podwyższona inflacja utrzyma się kilka lat, co oznacza osłabienie walut tradycyjnych i wyższą wycenę kryptoaktywów

– dodaje.

Kurs bitcoina możecie śledzić w tym miejscu. Z kolei zakup kryptowalut jest możliwy m.in. na giełdzie Zonda. Rejestracja jest możliwa w tym miejscu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności