Indeks Fear and Greed 2

Bitcoin Fear and Greed Index osiągnął najwyższy poziom od kwietnia 2022 roku

Kapitalizacja rynku kryptowalut zbliża się do poziomu 1 biliona USD, lider rynku – Bitcoin, przebił 21 000 USD, a Fear and Greed Index wskazuje na neutralny sentyment wśród inwestorów.

Fear and Greed Index wychodzi z poziomu strachu

Bitcoin Fear and Greed Index zasadniczo pokazuje ogólny sentyment rynku wobec BTC biorąc pod uwagę takie czynniki, jak zmienność, ankiety, aktywność w mediach społecznościowych, dominację i wiele innych.

W dniu 16 stycznia indeks ten wspiął się do poziomu 51 – stanu “neutralnego”. Jest to najwyższy wynik od prawie dziewięciu miesięcy. Wcześniej nastroje na rynku wskazywały na “Strach” lub “Ekstremalny strach”.

Fear and Greed Index ostatni raz osiągnął poziom 51 w dniu 4 kwietnia. Kurs BTC oscylował wówczas w okolicy 45 tysięcy USD.

Od tego czasu, indeks znajdował się w granicach “Strachu” i ” Ekstremalnego Strachu”. Ostatnia zmiana oznacza powrót sentymentu, niemniej jednak byczy tydzień nie przekreśla możliwości ponownego powrotu do czerwieni.

Całkowita kapitalizacja rynku zbliża się do 1 bln USD

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut odnotowała ATH na poziomie 3 bln USD w dniu 10 listopada 2021 roku. Od tego czasu jednak straciła ponad 75% i zaliczyła dołek przy poziomie 0,73 bln USD. W tym miejscu trend się odwrócił, a market cap rozpoczął ruch wzrostowy. Wraz z ostatnim wystrzałem bitcoina na północ, całkowita kapitalizacja zbliża się do poziomu 1 bln USD. Udział bitcoina w tej kwocie wynosi 43%.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
bitcoin Bitcoin Fear and Greed Index btc fear fear and greed greed kapitalizacja kapitalizacja rynku krypto kurs bitcoina kursy kryptowalut

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.