za

Spora część osób na rynku kryptowalut inwestuje na nim bez koniecznej wiedzy

Aż 15% mieszkańców Ameryki Północnej nie szuka żadnych informacji o BTC przed zainwestowaniem w kryptowaluty. Wynika to z nowego badania przeprowadzonego przez giełdę Bybit i firmę Toluna.

Inwestują w kryptowaluty, choć się na nich nie znają

Wyniki badania mocno zastanawiają. Okazało się, że aż 64% mieszkańców Ameryki Północnej spędza mniej niż dwie godziny na czytaniu o kryptowalutach lub nie robi tego wcale przed zainwestowaniem w tę klasę aktywów.

Osoby z wyżu demograficznego (te w wieku 56-64 lat) są bardziej ostrożne – koncentrują się na czynnikach technicznych i badają rynek na kilka dni przed wejściem na niego.

Prawie 50% respondentów z Ameryki Północnej przyznało, że zostało HODLerami po jedynie kilkugodzinnej ocenie zalet i wad BTC, a 15% stwierdziło, że całkowicie polega na opiniach z mediów społecznościowych i radach znajomych.

Młodsze pokolenia częściej zaniedbują proces edukacji niż osoby starsze. Tylko 33% osób z pokolenia X i 47% z pokolenia boomerów spędza co najmniej kilka dni na czytaniu o kryptowalutach przed wejściem na ten rynek.

Badanie ujawniło ponadto, że ponad 1700 uczestników kupiło już zasoby cyfrowe. 50% nie uważa zaostrzonych norm regulacyjnych za problem, a 25% poparłoby wzmocniony nadzór nad scentralizowanymi giełdami, aby uzyskać dodatkową ochronę ich inwestycji.

Weryfikacja Know Your Customer wydaje się mieć niewielki wpływ na użytkowników przy wyborze platformy do zakupu kryptowalut. Tylko 21% wybrałoby taki system obrotu cyfrowymi aktywami, który nie wymaga weryfikacji tożsamości.

CEX lepsze od banków

Analiza wykazała, że inwestorzy kryptowalut mają większe zaufanie do scentralizowanych giełd niż tradycyjnych banków, dostawców Internetu czy samorządów lokalnych. Warto zauważyć, że nawet zwolennicy DeFi stawiają wysokie oceny zaufania, jeśli chodzi o model CEX.

Takie platformy znalazły się w centrum uwagi po upadku FTX. Wiele takich firm przedstawiło swoim klientom tzw. dowód rezerw, aby pokazać im, że nie mają problemów z płynnością. Mimo to znaczna liczba inwestorów przeniosła swoje aktywa na swoje portfele i wypłaciła je w ciągu kilku tygodni po niesławnym krachu.

Pamiętajcie, że sporo informacji na temat kryptowalut znajdziecie na Akademii Zondy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności