za
nft miami

Burmistrz Miami Francis Suarez twierdzi, że bitcoin jest lepszy niż system walut fiat

Nexo Earn Aplikacja

Burmistrz Miami, Francis Suarez, przyznał, że dziś, mimo upadku FTX, nadal widzi potencjał kryptowalut. Jego zdaniem sieć Bitcoin może  zapewniać społeczeństwu liczne korzyści, których nie oferuje system walut fiducjarnych. Może wręcz na dobre wykorzenić na świecie komunizm.

Czy bitcoin może zastąpić dolara?

Podczas piątkowego wywiadu z CNBC, Suarez został zapytany, czy uważa, że regulatorzy w USA są winni upadku FTX. Przypomnijmy, że niektórzy liderzy branży, tacy jak dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong, twierdzą, że to brak jasnych przepisów w USA był jednym z powodów bankructwa giełdy Sama Bankmana-Frieda.

Suarez postanowił jednak nie wskazywać palcem winnych.

– Kiedy ludzie tracą pieniądze, a sprawy nie idą zgodnie z oczekiwaniami, każdy chce kogoś winić – powiedział burmistrz. – Żyjemy w kapitalistycznym kraju, w którym ludzie ryzykują kapitał. Czasem im to wychodzi, czasem nie – dodał.

Część entuzjazmu Suareza dot. BTC wynika z jego wiary w potencjał kryptowaluty do rozpowszechniania zasad wolnego rynku na całym świecie. W grudniu 2021 roku stwierdził, że bitcoin może „wykorzenić komunizm na planecie, wyzwolić ludzi i zdemokratyzować ich wybory” dzięki swojej odporności na dewaluację monetarną.

Niektórzy nawet przytaczali tę cechę, twierdząc, że bitcoin mógłby zastąpić dolara. Sam Suarez wahał się przed poparciem tego twierdzenia, ale przyznał, że Bitcoin ma przewagę nad systemem walut fiducjarnych. Chodzi o zdolność blockchaina do generowania „wydajnych transakcji” i pomoc w realizacji transgranicznych przekazów pieniężnych.

Jaka jednak przyszłość czeka kryptowalutę?

– Może za 6 miesięcy bitcoin będzie kosztował 30 000 lub 40 000 USD – zasugerował polityk.

Bitcoinowe inicjatywy w Miami

Suarez niejako rywalizuje z burmistrzem Nowego Jorku Ericem Adamsem. Obaj chcą chyba udowodnić, który z nich jest bardziej oddany ideom bitcoina. Po tym, jak Suarez obiecał otrzymać swoją następną wypłatę w BTC, Adams ogłosił, że otrzyma kolejne trzy wypłaty w dwóch największych kryptowalutach rynku.

Z kolei na konferencji dot. bitcoin w Miami w kwietniu ubiegłego roku Suarez wyraził plany integracji sieci Bitcoin z „każdym aspektem działania społeczeństwa”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności