„Krypto Raport” usunięty z YouTube! [AKTUALIZACJA]

2020-07-17 Wiadomości

„YouTube usunął nasz kanał” – informuje dziś Krypto Raport. Co się stało? Dlaczego największa platforma z klipami video podjęła taką […]

„YouTube usunął nasz kanał” – informuje dziś Krypto Raport. Co się stało? Dlaczego największa platforma z klipami video podjęła taką decyzję?

Krypto Raport vs. YouTube

Jak wiecie, Krypto Raport był jednym z największych polskich kanałów na YouTube, który publikował treści dot. kryptowalut. Nierzadko informował też o scamach i kontrowersyjnych projektach. Patryk Kempiński tłumaczył w swoich programach wiele kwestii dot. blockchaina zawsze w merytoryczny i wyważony sposób. Dlaczego więc YouTube dziś usunął jego kanał?

Nie dostaliśmy żadnego ostrzeżenia, żadnych upomnień – od razu ban! – czytamy w oświadczeniu kanału w social mediach.

Problemem był jednak wczorajszy odcinek, a konkretnie jego tytuł.

„Wczorajszy odcinek miał bardzo clickbaitowy tytuł „Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!” Oczywiście miało to na celu przyciągnąć wszystkich tych, którzy nabierają się na „wyślij 1btc otrzymasz 2btc” lub na inne scamy w którym czytają o platformach, w które „zainwestował” Szymon Hołownia, Kuba Wojewódzki i inni politycy lub celebryci.

Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten materiał spowodował, że „inteligentny” algorytm YouTube postanowił nas, bez żadnych wyjaśnień skasować – mimo, że przez 3 lata obejrzano nas ponad 1,5 mln razy i wyprodukowaliśmy ponad 20 tys. minut kontentu”

– tłumaczy dalej Kempiński.

Jak sam dodaje, „od ponad 3 lat edukujemy, ostrzegamy przed piramidami finansowymi (a było ich już dużo) i dzięki naszym treściom wielu uchroniło swoje oszczędności.”

Odwołanie się od decyzji portalu

Oczywiście zrobiliśmy odwołanie oraz próbujemy skontaktować się z YouTube na wszelkie możliwe sposoby – dowiadujemy się z oświadczenia kanału.

„Wiemy nie od dziś, że YT prowadzi mocną politykę w zwalczaniu treści kryptowalutowych. Od 1,5 roku nasze zasięgi były notorycznie obcinane, jednak się nie poddawaliśmy i cały czas dostosowywaliśmy się do nowych trendów. Oczywiście nie robiliśmy „challenge” pt. skaczę do oczka wodnego mojej babci”, przez to wiedzieliśmy, że nigdy nie trafimy na kartę na czasie – ale nie potrzebowaliśmy tego. Smutne jest to, że platforma, która mianuje się demokratyczną i kapitalistyczną platformą wcale nią nie jest”

– czytamy dalej.

O rozwoju sytuacji będziemy informować na naszym portalu.

Update

Właśnie otrzymaliśmy oświadczenie Patryk Kempińskiego, które rzuca więcej światła na sprawę:

„Dziś o 2:30 otrzymaliśmy powiadomienie z YT, że wyłączają nam top czas (czyli możliwość komentowania transmisji LIVE) a od razu przyszedł kolejny mail z informacją, że ze względu na naruszenia:

„Nie zezwalamy na publikowanie materiałów, które zachęcają do nielegalnych działań lub naruszania wytycznych YouTube. Jedynym wyjątkiem są materiały o charakterze edukacyjnym lub dokumentalnym. Ich celem w żadnym wypadku nie powinno być jednak pomaganie odbiorcom w takich działaniach ani zachęcanie do nich. Gdy przesyłasz film, podawaj jak najwięcej informacji w tytule i opisie, aby pomóc nam i widzom zrozumieć główny cel zamieszczenia materiału.”

Jest to już pewne, że jakieś konta musiały nas zgłosić, a potem algorytm dokończył sprawę. Nie ukrywam, że przez 3 lata naszej działalności narobiliśmy sobie trochę „wrogów”,wśród osób namawiających na piramidy finansowe, ponieważ nigdy nie baliśmy się mówić prawdy i ostrzegać widzów przed projektami wątpliwego pochodzenia.

Wszystko to prawdopodobnie za sprawą ostatniego materiału LIVE pod bardzo clickbaitowym tytułem „Rozdaję za darmo Bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!”

Mieliśmy jeden cel. Przyciągnąć jak największą ilość widzów aby przestrzec przed ostatnio bardzo popularnymi oszustwami jak”1000BTC GIVEAWAY”, czy „SEND 1 BTC and RECEIVE 2 BTC”, które były reklamowane poprzez platformę YouTube czy chociażby poprzez shakowane konta celebrytów na Twitterze.”

YouTube usunął nasz kanał ⛔️❗️Jak pewnie wielu z Was już zauważyło, od rana przestał istnieć nasz kanał…

Opublikowany przez Krypto Raport Piątek, 17 lipca 2020

Tagi
krypto raport krypto raport live Petryk Kempiński YouTube

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.