Czy to koniec hossy Bitcoina?

Bitcoin Kurs Bitcoin

Czy to, co widzimy obecnie na wykresie Bitcoina, to koniec hossy i zarazem pęknięcie bańki? Dlaczego kurs głównej kryptowaluty spada […]

Czy to, co widzimy obecnie na wykresie Bitcoina, to koniec hossy i zarazem pęknięcie bańki? Dlaczego kurs głównej kryptowaluty spada w takim tempie i takiej skali?

Koniec hossy?

W momencie pisania tych słów kurs BTC wynosi nieco ponad 38 000 USD. W skali 24 h spadł o 15 proc., zaś tygodnia aż o 32 proc. Czy oznacza to koniec hossy?

Po pierwsze, wiele osób i analityków uważało, że czeka nas głębsza korekta. Możliwe, że właśnie się jej doczekaliśmy.

Bezpośrednim powodem spadków mogą być niedawne tweety Elona Muska, który zapowiedział, że Tesla nie będzie już przyjmowała BTC w zamian za swoje samochody elektryczne. Później zasugerował, że jego firma może nawet sprzedać wszystkie posiadane przez siebie kryptowaluty. Przypomnijmy, że kupiła je wcześniej za 1,5 mld USD. Możliwe zresztą, że obecna wyprzedaż to nawet bezpośrednie „dzieło” Tesli.

koniec hossy bitcoina

To tylko korekta?

Nie można jednak wykluczyć także innego scenariusza. Rynek po prostu był już przegrzany i mocna, zdrowa korekta jest już czymś naturalnym w obecnej sytuacji. O tym, jak jest naprawdę, przekonamy się dopiero po fakcie.

Dla uspokojenia emocji warto dodać, że nawet jeśli bańka właśnie pękła, powinniśmy doczekać się odreagowania dzisiejszego spadku. Spodziewana korekta kursu byłaby wtedy idealnym momentem na sprzedanie cyfrowych zasobów przez osoby, które uważają, że bańka już pękła.

Jeśli jednak jest inaczej i kurs będzie kontynuował hossę, po paru tygodniach powinien osiągnąć nowe ATH.

To nic nowego

Warto czerpać naukę z przeszłości. W 2017 r. inwestorzy na rynku Bitcoin przeżyli podobne chwile grozy, co dziś, gdy Chiny ogłosiły, że banują kryptowalutę. Wtedy korekta wyniosła ok. 40 proc. Kurs ostatecznie się wybronił i kontynuował wzrosty do końca roku, osiągając ATH na poziomie 20 000 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin bitcoina cena cena btc kurs bitcoina kurs btc

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.