Kolejny instytucjonalny gracz – MassMutual kupuje BTC za 100 milionów

Bitcoin blok genesis

W ostatnim czasie w kryptowaluty zaczyna wchodzić coraz więcej instytucji. Tym razem zakup Bitcoina za 100 mln dolarów ogłosiła firma […]

bitbay zonda

W ostatnim czasie w kryptowaluty zaczyna wchodzić coraz więcej instytucji. Tym razem zakup Bitcoina za 100 mln dolarów ogłosiła firma ubezpieczeniowa z siedzibą w Massachusetts – MassMutual.

Według raportu The Wall Street Journal, firma zakupiła monety – 5 470 Bitcoinów (BTC) po 18 279 dolarów – za pośrednictwem nowojorskiej firmy NYDIG. Oprócz tego MassMutual miał również wykupić udziały w firmie, która posiada 2,3 mld dolarów w krypto.

Firma powiedziała dla portalu Cointelegraph, że inwestycja ta jest częścią strategii, której celem jest osiągnięcie „mierzalnej, ale znaczącej ekspozycji na rosnący aspekt ekonomiczny naszego coraz bardziej cyfrowego świata”. Firma wyjaśniła:

Nasza inwestycja w Bitcoin w wysokości 100 milionów dolarów poprzez NYDIG będzie stanowić .04 procent – czyli mniej niż jedną dziesiątą jednego procenta – naszego całkowitego GIA.

Inwestorzy instytucjonalni

W tym roku w świat kryptowalut zaczęły wchodzić instytucje i korporacje. Wszystko zaczęło się od firmy wywiadowczej MicroStrategy. Spółka ta w sierpniu zainwestowała w Bitcoina 250 mln dolarów, aby miesiąc później dokupić kolejne monety za 175 mln. W ślad za MicroStrategy poszły inne ogromne firmy m.in. Square Jacka Dorsey’a, JPMorgan, DBS. czy Stone Ridge.

Po pierwszej inwestycji CEO Microstrategy – Michael Saylor mówił:

Bitcoin jest cyfrowym złotem. Stabilniejszym, silniejszym i szybszym w obsłudze niż jakikolwiek pieniądz. Spodziewamy się, że wartość Bitcoina będzie wzrastać wraz z postępem technologicznym oraz rozszerzeniem jego zastosowania.

W kryptowaluty wszedł też internetowy gigant płatniczy – PayPal. Firma uruchomiła nową usługę, która umożliwia jej ogromnej bazie klientów zakup i sprzedaż cyfrowych walut, w tym Bitcoina. Paypal umożliwi też dokonywanie zakupów za pomocą kryptowalut. Usługa jest jednak przewidziana na przyszły rok i pozwoli użytkownikom na dokonywanie zakupów u ponad 26 mln dostępnych w sieci firmy sprzedawców.

Według prezesa spółki Dana Schulmana, wejście w branżę jest częścią szerszego planu firmy, aby ułatwić powszechny dostęp do kryptowalut. Ponadto, ruch ten ma przygotować giganta finansowego na wprowadzenie innych cyfrowych walut m.in. tych emitowanych przez rządy, czyli CBDC.

Współpracujemy z bankami centralnymi i myślimy o wszystkich formach walut cyfrowych i o tym, jaką rolę może w tym wszystkim odegrać PayPal.

Tagi
bitcoin btc instytucje

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.