Klienci Tesli w ramach protestu odwołują zamówienia na Cybertruck

Bitcoin

Wielu klientów Tesli, którzy mieli złożone zamówienia na jej pojazd nazwany Cybertruck anulowało swoje preordery. Wszystko ze względu na ostatnie […]

Wielu klientów Tesli, którzy mieli złożone zamówienia na jej pojazd nazwany Cybertruck anulowało swoje preordery. Wszystko ze względu na ostatnie ogłoszenie, w którym Tesla poinformowała, że przestaje akceptować BTC jako formę płatności.

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk opublikował oświadczenie, w którym stwierdził, że firma ma obawy dotyczące rosnącego wykorzystania paliw kopalnianych w miningu. Z tego powodu zawiesiła zakupy pojazdów przy użyciu Bitcoina. Komentarze wywołały falę krytyki, a wiele osób zarzuciło firmie hipokryzje. Wraz z ogłoszeniem spadła też cena BTC. Wygląda jednak na to, że decyzja oddziałuje także bezpośrednio na wyniki finansowe firmy.

Protest w sprawie decyzji Tesli

Na Twitterze pojawili się użytkownicy, którzy zaprotestowali przeciwko decyzji Tesli anulując swoje zamówienia na Cybertruck. Jeden z użytkowników zamieścił zrzut ekranu, w którym jako powód wpisał: „żenujące podejście do górnictwa Bitcoin”.

Inny podał jako powód rezygnacji „niepoprawne i nieszczere” komentarze na temat rzekomych zagrożeń dla środowiska. Ten sam klient zwrócił się również osobiście do Muska mówiąc, że nie może wspierać „kogoś, kto pompuje altcoiny”.

Po ogłoszeniu Muska cena Bitcoina spadła aż o 11%. Pierwotna kryptowaluta zanurkowała do poziomu 46 000 USD zanim byki przejęły inicjatywę. BTC aktualnie oscyluje w granicach 49-50 tys. dolarów.

Analiza techniczna przeprowadzona przez użytkownika foebi pokazuje, że Bitcoin tworzy formację opadającego klinu. Zazwyczaj jest to bycza formacja, jeśli jest częścią trendu wzrostowego. Pokazuje ona, że zakres rynku zawęża się do wierzchołka, wskazując, że trend spadkowy traci na sile i sygnalizując możliwą kontynuację trendu wzrostowego.

Foebi uważa, że Bitcoin będzie kontynuował rajd do 54 000 USD, po czym rozpocznie się spadkowa faza do około 41 tys. dolarów.

MicroStrategy odpowiada zakupami

Pomimo niedźwiedzich nastrojów, prezes MicroStrategy Michael Saylor ogłosił, że jego firma zakupiła kolejne 271 Bitcoinów za cenę 15 milionów dolarów.

Tagi
bitcoin btc Cybertruck Elon Musk kryptowaluty microstrategy Tesla

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.