internet computer

Internet Computer (ICP): Wszystko, co musisz wiedzieć

Kryptowaluty
bitbay zonda

W ostatnim czasie na kilka giełd został wprowadzony token Internet Computer (ICP). Jego cena gwałtownie wzrosła i zdołał wspiąć się do TOP 10 kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej. Według Coinmarketcap, token znajduje się obecnie na dziewiątym miejscu wśród największych cyfrowych walut, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 37 miliarda dolarów. Obecnie token jest notowany na poziomie 298 USD.

Czym jest Internet Computer (ICP)?

Internet Computer jest pierwszą na świecie zdecentralizowaną siecią publiczną o nieograniczonej pojemności, stworzoną przez Fundację DFINITY. Jej funkcją jest dostarczanie publicznych usług internetowych i umożliwienie hostowania oprogramowania back-end w sieci. Ta zdecentralizowana platforma chmury obliczeniowej pomaga twórcom oprogramowania swobodnie dzielić się swoimi frameworkami open-source w Internecie. Nie muszą przy tym polegać na gigantach technologicznych, takich jak Amazon i Facebook, lub serwerach i komercyjnych usługach chmury.

Czym jest token Internet Computer?

Token Internet Computer (ICP) działa na własnym autorskim protokole o nazwie Internet Computer. Jego celem jest zapewnienie zarządzania protokołem i ułatwienie transakcji w sieci. Dzięki tokenowi ICP posiadacze ICP mogą głosować na propozycje dotyczące zarządzania. Inną funkcją transakcji sieciowych jest konwersja ICP na cykle. Napędzają proces obliczeniowy. Jego posiadacz może użyć tokena, aby zapłacić za opłaty transakcyjne. W porównaniu do obecnej sieci Ethereum, opłata ICP ma stałą cenę za transakcje.

Fundacja DFINITY

Fundacja DFINITY to organizacja non-profit założona przez Dominica Williamsa w Szwajcarii w 2016 roku. Jej celem jest przekształcenie Internetu w zdecentralizowaną publiczną platformę obliczeniową.

Obecnie DFINITY utworzyło trzy centra badawcze na całym świecie, a zespół zatrudnił ponad 100 badaczy i inżynierów. Od 2015 roku projekt ten sukcesywnie zdobywał przychylność znanych inwestorów. Wśród nich znaleźli się tacy giganci jak: Andreessen Horowitz (A16Z), PolychainCapital, SVAngel, AspectVentures, VillageGlobal, MulticoinCapital, ScalarCapital itp.

Aktualny kurs Internet Computer (ICP) i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
chmura CoinMarketCap DFINITY ICP Internet Computer

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.