Coinbase planuje wprowadzić DOGE w ciągu najbliższych 6-8 tygodni

Giełdy kryptowalut Kryptowaluty

Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong oświadczył w czwartek, że firma wkrótce wzbogaci się o popularną nowatorską kryptowalutę Dogecoin. Planujemy wprowadzić […]

Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong oświadczył w czwartek, że firma wkrótce wzbogaci się o popularną nowatorską kryptowalutę Dogecoin.

Planujemy wprowadzić DOGE na giełdę w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni.

powiedział Armstrong podczas rozmowy dotyczącej zysków po formalnym wydaniu przez firmę wyników za pierwszy kwartał.

Ogłoszenie dot. wprowadzenia Dogecoina pojawiło się w odpowiedzi na pytanie użytkownika kryptowalut o pseudonimie Jordi Y. Użytkownik ten zapytał o to na forum podobnym do Reddite, podczas kiedy Coinbase zbierał pytania od swoich udziałowców. Forum zaprosiło innych do „upvote” pytań, a ten dotyczący Dogecoin okazał się najbardziej popularny.

DOGE wypadł z świetnej passy

Dogecoin miał ostatnio świetną passę, osiągając szczyt krótko przed tym, jak prezes Tesli Elon Musk (i jego mama Maye Musk) wspomnieli o nim w programie Saturday Night Live. Od tego czasu jednak mocno podupadł.

Podczas rozmowy o wynikach firmy, Armstrong zauważył również, że ekonomia kryptowalutowa dodaje „coraz więcej aktywów” i porównał proces wprowadzania nowych kryptowalut do procesu dodawania aplikacji do sklepu z aplikacjami.

Inne popularne pytanie na forum dotyczyło poglądu Coinbase na zdecentralizowane giełdy (DEX). Armstrong powiedział, że firma jest „bardzo podekscytowana” zdecentralizowanymi finansami (DeFi), ale przedstawił niewiele szczegółów na temat konkretnej strategii giełdy.

W odpowiedzi na pytanie na forum o opłaty Coinbase, które są wyższe niż na niektórych giełdach, CFO Alesia Haas powiedziała:

Nie próbujemy wygrać na opłatach. Nie próbujemy konkurować na opłatach. Konkurujemy o bycie najbardziej zaufanym podmiotem.

Nietypowe podejście Armstronga

Czwartkowa rozmowa o dochodach była bardzo nietypowa, ponieważ firmy zazwyczaj odczytują przygotowany skrypt, a następnie starają się uzyskać opinie od analityków z Wall Street. Podejście Coinbase – najpierw prosząc o pytania umieszczone na forum publicznym – jest nowatorskie, ale zgodne z dążeniem Armstronga do demokratyzacji finansów. Firma otrzymała telefony od analityków po udzieleniu odpowiedzi na najbardziej popularne pytania z forum.

Rozmowa zawierała kilka innych godnych uwagi komentarzy. CFO Haas zauważyła, że Coinbase zamierza przeznaczyć 12-15% swoich przychodów netto na reklamę. Przyznała również, że firma „porusza się wolniej niż byśmy chcieli na froncie międzynarodowym”.

Armstrong dodał, że spędza czas w Waszyngtonie, aby poprawić sytuację regulacyjną dla kryptowalut. A w odpowiedzi na pytanie analityka o popularne przyszłe zastosowania kryptowalut, Armstrong jako możliwych pretendentów wymienił NFT i „platformy reklamowe”

Tagi
Brian Armstrong coin coinbase doge dogecoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.