Starszy dyrektor Goldman Sachs zarobił na DOGE majątek

Kryptowaluty Wiadomości

Według The Telegraph, starszy dyrektor Goldman Sachs opuścił firmę po zarobieniu milionów dolarów na Dogecoinie. Aziz McMahon, Head of Emerging […]

Według The Telegraph, starszy dyrektor Goldman Sachs opuścił firmę po zarobieniu milionów dolarów na Dogecoinie. Aziz McMahon, Head of Emerging Market Sales, zrezygnował z posady po 14 latach pracy w banku inwestycyjnym.

Starszy dyrektor Goldman Sachs zarobił krocie na DOGE

Media piszą, że McMahon otworzył fundusz hedgingowy, który pomógł mu w zarobieniu majątku. Nie wiadomo, ile dokładnie zarobił, ale warto dodać, że od początku roku wartość DOGE wzrosła o około 10 000%, wymuszając tym samym nową narrację dotyczącą tego, czym jest rozsądne inwestowanie.

40-letni bankier, który przez 14 lat pracował w Goldman Sachs, nie odpowiedział jak na razie na prośby dziennikarzy o komentarz.

starszy dyrektor Goldman Sachs

Mem, który stał się hitem

Kryptowaluta DOGE oparta jest na memie pieseła, który lata swoje świetności ma już za sobą. Okazuje się jednak, że na rynku finansowym wystarczy nierzadko wsparcie znanych osób, by dane aktywo ponownie zaskoczyło inwestorów. DOGE jest wspierany nie tylko przez założyciela Tesli, Elona Muska, ale też rapera Snoopa Dogga i basistę Kiss Gene Simmonsa.

Technologicznie DOGE nie prezentuje niczego przełomowego. Mimo tego jego cena osiągnęła rekordowy poziom 0,74 USD w ostatni weekend. Dziś jedna „moneta” kosztuje jednak tylko 0,44 USD, czyli aż 26 proc. mniej niż tydzień temu.

Możliwe jednak, że cena kryptowaluty ponownie wystrzeli. Powód? Szef Tesli zapowiedział, że jego firma nie będzie już przyjmowała płatności w BTC. Chodzi o wysoką energochłonności sieci Bitcoina i szkodliwość tego procesu dla środowiska. Jednocześnie jednak spółka analizuje ponoć rynek i zastanawia, którą inną cyfrową walutę wybrać jako sposób płatności za swoje produkty. Szerzej pisaliśmy o tym w tym miejscu na naszej stronie.

Sam Elon Musk zapytał ostatnio swoich fanów na Twitterze, co myślą tym, by Tesla przyjmowała płatności w DOGE. Większość z nich opowiedziała się za tym pomysłem.

DOGE jest jednak też .

 Powiedzmy sobie jasno – to jest bańka. Cena DOGE nie jest zrównoważona. To się załamie, a ogromna ilość pieniędzy inwestorów detalicznych zostanie bardzo szybko utracona – powiedział niedawno założyciel Cardano, Charles Hoskinson.

Tagi
bitcoin doge dogecoin Goldman Sachs starszy dyrektor Goldman Sachs

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.