Diem będzie emitowany przez bank Silvergate

Blockchain Wiadomości

Stowarzyszenie Diem, założone przez Facebooka, ogłosiło nowy model planowanego stablecoina, który ma być emitowany przez bank Silvergate, zarejestrowany w Kalifornii. […]

Stowarzyszenie Diem, założone przez Facebooka, ogłosiło nowy model planowanego stablecoina, który ma być emitowany przez bank Silvergate, zarejestrowany w Kalifornii.

Bank Silvergate wyemituje Diem

Wspierane przez Facebooka Stowarzyszenie Diem nawiązało współpracę z przyjaznym kryptowalutom bankiem Silvergate. Cel? Wypuścić na rynek stablecoina, który będzie powiązany z dolarem amerykańskim.

Tym samym stowarzyszenie przenosi swoją główną działalność ze Szwajcarii do Stanów Zjednoczonych i wycofuje wniosek o licencję na system płatności od Swiss Financial Markets Authority.

Stowarzyszenie, które składa się z 26 firm, w tym platformy kryptowalut Coinbase notowanej na giełdzie Nasdaq, planuje teraz kontynuować swoje plany emisji stablecoina za pośrednictwem banku Silvergate, który ma być emitentem Diem i będzie zarządzać rezerwą projektu.

Diem Networks U.S., spółka zależna należąca w całości do Diem, będzie obsługiwać Diem Payment Network, autoryzowany system płatności oparty na blockchainie, ułatwiający transakcje za pomocą stablecoina.

Podczas gdy Silvergate jest bankiem posiadającym licencję stanową w Kalifornii i członkiem Rezerwy Federalnej, Diem Networks U.S. chce zarejestrować się teraz jako firma świadcząca usługi pieniężne na terenie USA.

bank Silvergate

Stablecoiny to przyszłość

– Wierzymy w przyszłość stablecoinów zabezpieczonych dolarem amerykańskim i ich potencjał do przekształcenia istniejących systemów płatności – powiedział mediom Alan Lane, dyrektor generalny Silvergate. – Inspiruje nas technologia Diem i zaangażowanie w tworzenie zgodnego z przepisami systemu płatności, który zapewnia bezpieczny sposób przesyłania pieniędzy – dodał.

– Chociaż nasze plany w pełni mieszczą się w granicach amerykańskich przepisów i nie wymagają już licencji od FINMA, projekt zyskał znaczne korzyści z intensywnego procesu licencjonowania w Szwajcarii – zauważył dyrektor generalny Diem, Stuart Levey.

Wiadomość pojawiła się wkrótce po tym, jak dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg, zasugerował, że jest posiadaczem Bitcoinów na początku tego tygodnia, ogłaszając, że dwie z jego kóz zostały nazwane „Bitcoin” i „Max”. Niektórzy obserwatorzy branży, w tym dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju, zasugerowali następnie, że ruch ten może być oznaką zbliżających się zapowiedzi zakupów Bitcoinów przez Facebooka.

Tagi
bank Silvergate Blockchain diem Facebook libra

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.