kapitalizacja rynku

Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga ATH

Kryptowaluty

Po wczorajszym spadku do 56 000 USD, bitcoin zwiększył swoją wartość o 2 000 USD i osiągnął poziom 58 000 USD. Ostatnie ATH Ethereum na poziomie 3100 USD i liczne inne pompujące altcoiny pomogły kapitalizacji rynku kryptowalut zyskać ponad 70 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia. Tym samym udało się osiągnąć nowy rekord, nieznacznie przekraczający 2,3 miliarda USD.

Bitcoin sięga 58 000 USD

Po osiągnięciu 2-tygodniowego maksimum na poziomie 58 500 kilka dni temu, główna kryptowaluta zaczęła się lekko cofać. W przeciągu kolejnych 48 godzin bitcoin spadł o ponad 2 500 dolarów, w efekcie testując po raz kolejny poziom 56 000 dolarów.

Wczoraj, BTC ponownie miał problemy na tym konkretnym poziomie. Byki przejęły jednak kontrolę i popchnęły aktywo w górę na północ.

W rezultacie bitcoin w ciągu kilku godzin zyskał na wartości ponad 2 tysiące dolarów i osiągnął poziom 58 400 dolarów. Pomimo cofnięcia się o kilkaset dolarów od tego czasu, BTC nadal znajduje się na około 2% plusie w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wskaźniki techniczne sugerują, że pierwsza linia oporu na drodze bitcoina w górę znajduje się na poziomie 58 355 USD. Następnie są to dwie okrągłe liczby, czyli poziomy 59 000 USD i psychologiczna bariera 60 000 USD. Alternatywnie, bitcoin jeśli się cofnie może polegać na poziomach wsparcia. Znajdują się one na poziomach 56 950, 56 400 i 55 400 dolarów.

Ethereum osiąga ATH. Sezon na altcoiny

Jeśli chodzi o alternatywne monety, Ethereum od kilku ostatnich dni radzi sobie wyśmienicie. Druga co do wielkości kryptowaluta ustanowiła wiele nowych rekordów, co doprowadziło do przełamania kolejnego kamienia milowego. Moneta Vitalika Buterina po raz pierwszy przekroczyła poziom 3000 dolarów.

ETH nie zadowolił się jednak tylko osiągnięciem okrągłej liczby. Moneta ruszyła na północ z ogromnym impetem niemal dotykając poziomu 3500 USD.

Binance Coin (2,5%), Ripple (1,5%), Cardano (1%), Polkadot (3%), Litecoin (1,3%), Chainlink (1%) i Dogecoin (0,5%) są również na zielono. Najwięcej zyskał jednak Uniswap (UNI), z 11% wzrostem w ciągu ostatniej doby.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
ATH bitcoin btc ETH Ethereum kapitalizacja market cap

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.