za
binance kazachstan

Kazachstan oprze swoje CBDC na BNB Chain

2022-10-27
CBDC
bitcoin halving party

Kazachstan stworzy swoją cyfrową walutę banku centralnego w oparciu o BNB Chain. Oficjalnie ogłosił to na Twitterze Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance.

CBDC na BNB Chain

Założyciel Binance napisał na Twitterze, że Narodowy Bank Kazachstanu (NBK) zintegruje swoją cyfrową walutę banku centralnego (CBDC), cyfrowe tenge, z łańcuchem BNB, bazowym blockchainem sieci Binance.

NBK uruchomił pilotaż CBDC, w którym udział wzięli lokalni sprzedawcy i konsumenci. Zhao dodał, że oczekuje, że bank centralny kraju będzie dalej rozwijał projekt, aby „zapełnić lukę między tradycyjną bankowością a ekosystemem kryptowalut”.

W sierpniu tego roku Binance otrzymało zgodę na działanie jako dostawca usług cyfrowych w Kazachstanie. Z kolei 6 października, kazachski urząd ds. usług finansowych przyznał firmie stałą licencję na oferowanie usług związanych z zasobami cyfrowymi i świadczenie usług powierniczych. Mniej więcej w tym czasie Binance podpisało również protokół ustaleń z lokalnymi władzami, aby pomóc w walce z przestępczością finansową.

CZ od dawna głośno mówi o swojej misji promowania i adopcji kryptowalut na całym świecie. Ostatnio giełda zaangażowała się w działania związane z kryptowalutami na Ukrainie, pomagając przy inicjatywie dot. kolekcji NFT muzeum zagrożonego działaniami wojennymi. Do tego otworzyła dwa nowe biura w Brazylii.

kazachstan konta w bankach

Pilotażowy program CBDC w Kazachstanie jest jednym z ostatnich działań tego kraju, które ma na celu rozwój nowoczesnych płatności.

28 września prezydent Kassym-Jomart Tokayev powiedział, że Kazachstan jest coraz bliżej legalizacji metod konwersji kryptowalut na gotówkę, wraz z przygotowaniem regulacji prawnych tego procesu i rynku cyfrowych walut. To oświadczenie pojawiło się po tym, jak kraj wprowadził latem nowe przepisy dotyczące podatku od kopania kryptowalut.

Jesteśmy gotowi iść dalej. Jeśli ten instrument finansowy [tj. kryptowaluty] wykaże swoje dalszą wartość i bezpieczeństwo, z pewnością zyska pełne uznanie prawne

– oznajmił publicznie Tokayev.

Ostatnie dane dotyczące miningu kryptowalut ujawniły, że Kazachstan jest jednym z liderów, jeśli chodzi o branżę kopania BTC, po Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności