za
CEO giełdy FTX potwierdza, że jego firma myśli nad wyemitowaniem własnego stablecoina

CEO giełdy FTX potwierdza, że jego firma myśli nad własnym stablecoinem

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Giełda kryptowalut FTX może obrać podobną ścieżkę co Binance  i wyemituje własnego stablecoina. Takie informacje otrzymaliśmy od prezesa platformy, który podczas ostatniego wywiadu zapowiedział rozpoczęcie prac nad projektem.

Sam Bankman-Fried mówi o planach swojej firmy

Największa giełda kryptowalut na świecie – Binance – posiada własnego stablecoina opartego o dolara amerykańskiego – BUSD. Znajduje się on obecnie na siódmym miejscu w rankingu kryptowalut pod wględem kapitalizacji rynkowej. Dodatkowo stablecoin firmy jest trzecim tego rodzaju aktywem, tuż zaraz za Tetherem (USDT) oraz USD Coinem (USDC), z kapitalizacją rynkową 21 mld dolarów.

W ślady firmy dowodzonej przez Changpeng Zhao zamierza podążyć również inna giełda – FTX. Takie informacje przekazał niedawno dyrektor generalny firmy Sam Bankman-Fried. W trakcie niedawno udzielonego wywiadu mówił o tym, że giełda planuje pozyskać więcej funduszy na dalszy rozwój. Sam Bankman-Fried nie podawał żadnych szczegółów odnośnie najbliższych planów firmy, aczkolwiek zapewnił, że ”giełda wie, jak stworzyć stablecoina i jest to bardzo prawdopodobne”, że niebawem przystąpi do pracy jego projektem. W tym momencie FTX poszukuje inwestorów oraz partnerów, z którymi giełda mogłaby przystąpić do działania w tej sprawie.

CEO giełdy FTX potwierdza, że jego firma myśli nad wyemitowaniem własnego stablecoina

SBF poruszył również temat panującej bessy na rynku kryptowalut. Jego zdaniem panowanie niedźwiedzi wzbudza stale niepokój inwestorów. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że jego firma całkiem sprawnie poradziła sobie w czasie bessy, a FTX nadal „rozwija biznes, tworzy usługi i nowe narzędzia dla klientów”. Co więcej, giełda niedawno wprowadziła do obiegu kryptowalutową kartę debetową przy współpracy z gigantem płatności Visa. Ten ruch może się przyczynić do masowej adopcji tego rodzaju aktywów pod względem płatności. Zdaniem SBF płatności kryptowalutowe stanowią bardzo duży krok dla branży.

CEO FTX opowiadał również o  partnerstwach, jakie firma nawiązała z Voyager oraz BlockFi. Oznajmił, że wspólnie udało im się ustabilizować rynek w okresie wzmożonego zatrzęsienia wywołanego awarią ekosystemu Terra. Sam Bankman-Fried wierzy, że prowadzone współpracy „pozwolą firmie wzmocnić ich pozycję w Stanach Zjednoczonych i nadal zdobywać udział w rynku”.

SBF odniósł się również do pogłosek, że FTX planuje zakup Robinhooda. Zaprzeczył im mówiąc, że:

Najważniejszą rzeczą jest dalszy rozwój, przyciąganie użytkowników, niezależnie od tego, w jaki sposób to zrobisz. Moglibyśmy kupić firmę taką jak Robinhood, ale nie skupiamy się teraz nad tym. Naszym wyzwaniem jest dalszy rozwój organiczny.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności