hiszpania btc

Kapitalizacja BTC jest na 18 miejscu w rankingu największych firm USA

Bitcoin
bitbay zonda

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina, wynosząca 283 mld dolarów, powoduje, że BTC znajduje się w pierwszej dwudziestce największych firm pod względem kapitalizacji rynkowej w USA.

Bitcoin na 18. miejscu w rankingu największych firm

Najstarsza kryptowaluta plasuje się powyżej Verizon, 18. największej firmy w USA. Kapitalizacja rynkowa Verizon szacowana jest na 242 miliardy dolarów. Tuż nad Bitcoinem znajduje się firma Home Depot, warta 306 miliardów dolarów. Co ciekawe BTC wyprzedził już kilka innych globalnych firm, takich jak Netflix, PayPal, Merck, Disney i Adobe.

Wiodąca kryptowaluta zdołała osiągnąć takie wyniki po ostatnim wzroście ceny. We wrześniu, przy cenie 10 tys. dolarów market cap Bitcoina wynosił około 190 miliardów dolarów. Od tego czasu cena BTC wzrosła do ponad 15 000 dolarów.

Od września Bitcoin wzrósł o blisko 42%. JPMorgan Chase i Goldman Sachs, dwa największe banki na świecie, które niegdyś były przeciwnikami kryptowalut, teraz są bardziej przychylne cyfrowym walutom. Od czasu krachu na rynku w marcu, JPMorgan Chase i Goldman Sachs wzrosły o około 31% i 50%. W tym samym okresie Bitcoin zwiększył swoją wartość o prawie 250 procent.

Najstarsza kryptowaluta jednak nadal pozostaje w tyle za JP Morgan Chase, Goldman Sachs i Visa pod względem market capu. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina musi osiągnąć poziom 426 miliardów dolarów lub kosztować 23 000 dolarów zanim wyprzedzi wszystkie trzy firmy.

Bitcoin celuje w nowe ATH?

Analitycy nadal oczekują, że Bitcoin osiągnie nowe ATH między końcem 2020 roku a początkiem 2021 roku.

Bitcoin ustanowił ATH w 2017 roku, 15 miesięcy po halvingu w 2016 roku. Halving, który miał miejsce w maju tego roku, ma doprowadzić do nowego ATH do lipca 2021 roku.

Analitycy przewidują, że wraz z postrzeganiem Bitcoina jako magazynu wartości, wzrośnie jego cena, kapitalizacja oraz pozycja w rankingu największych firm na świecie,

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc kapitalizacja rynkowa Stany Zjednoczone USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.