za
Kanye West

Kanye West nie zamierza angażować się w NFT

2022-02-02
NFTWiadomości
Binance Launchpool

Amerykański raper, producent i projektant mody Kanye Omari West jest zdecydowanie przeciwny niewymiennym tokenom (NFT). Jego zdaniem liczą się tylko przedmioty, które istnieją w prawdziwym świecie.

Kanye West nie jest fanem NFT

W 2021 roku niewymienne tokeny stały się ogromną niszą, do której dołączyło wielu celebrytów, artystów i sportowców. Wśród nich znalazły się nawet gwiazdy takie jak Eminem. “Slim Shady” stworzył własną kolekcję NFT i niedawno nabył token Bored Ape za 462 000 USD. Innym przykładem może być kultowy reżyser Quentin Tarantino, który wystawił na aukcję siedem “sekretnych NFT” z filmu “Pulp Fiction“.

Jednak w przeciwieństwie do nich, znany raper i jeden z najbardziej wpływowych muzyków – Kanye West – nie przepada za tą częścią branży kryptowalut. W poście na Instagramie wezwał swoich fanów, aby przestali prosić go “o zrobienie NFT”. Stwierdził, że jest zaangażowany tylko w budowanie produktów dla “prawdziwego świata”, a nie cyfrowego.

Jednak na końcu swojej wypowiedzi West dodał małą notkę z napisem “Ask me later” (zapytajcie później). Może to oznaczać, że wyznaje on także zasadę “nigdy nie mów nigdy”.

Nie tak dawno temu Amerykanin ujawnił, że pracuje nad swoim najnowszym albumem, zatytułowanym “Donda 2”. Ma on się ukazać już niedługo, bo 22 lutego. Póki co jednak wygląda na to, że kolekcjonerzy mający nadzieję na posiadanie płyty w wersji NFT nie będą mieli takiej szansy.

Kanye West

Joe Rogan postrzega NFT jako “Hustle”

We wrześniu ubiegłego roku popularny komentator, komik i gospodarz podcastu – Joe Rogan – również wypowiedział się przeciwko niewymiennym tokenom. Twierdził wtedy, że ich koncepcja jest trudna do zrozumienia i że są one “przeszkodą w branży aktywów cyfrowych”.

Rogan zastanawiał się, dlaczego tak wielu ludzi fascynuje wydawanie sporej sumy pieniędzy na cyfrowe dzieło sztuki, które mogą pobrać zupełnie za darmo.

Kilka miesięcy przed tą wypowiedzią, Amerykanin zaprosił do swojego programu Reggiego Wattsa. Gość starał się wyjaśnić, czym są niewymienne tokeny. Dyskusja nie była jednak szczególnie edukacyjna dla Rogana, który stwierdził, że po niej “rozumie jeszcze mniej”.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 730,22 USD-2,06%
Ethereum logo
EthereumETH
3488,33 USD-1,91%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,01%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,10 USD-2,75%
Solana logo
SolanaSOL
148,06 USD-4,45%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3487,57 USD-1,89%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,52%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,49%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,57 USD3,19%