za
kanga

Wszystkie twarze Kangi, czyli jak polska giełda pomaga używać kryptowaluty w życiu codziennym

Binance Launchpool

Kanga Exchange to dziś jedna z najbardziej znanych polskich marek na rynku kryptowalut. W tym artykule przyjrzymy się jej działalności i temu, co oferuje swoim klientom.

Kanga w Polsce i na świecie

Kanga została założona w 2018 roku przez grupę ekspertów z rynku fintech, m.in.  Sławka Zawadzkiego i Łukasza Żeligowskiego. To też wielokolorowa tkanina noszona w Afryce wschodniej. Ten symbol – wielokolorowej tkaniny – dobrze oddaje to, czym jest Kanga Exchange – rozbudową platformą, która oferuje o wiele więcej niż tylko wymianę kryptowalut na giełdzie.

Założyciele Kangi nie kryją, że ich ambicje wykraczały poza zbudowanie tylko platformy wymiany cyfrowych aktywów. Firma stara się od początku propagować użytkowanie kryptowalut w codziennym życiu, ale też promować idee, które stoją za technologią blockchain – szeroko pojętej wolności i transparentności.

Działalność firmy została zarejestrowana poza Polską, ale tylko przez względy formalne i niepewność regulacyjną, jaka jest w naszym kraju. W firmie pracują osoby polskojęzyczne, co może być dla Ciebie szczególnie ważne – np. ze względu na polski interfejs czy obsługę klienta, dzięki której w prosty sposób załatwisz wiele spraw.

Kanga, czyli właściwie co?

Rdzeniem Kangi jest giełda kryptowalut. Została ona jednak obudowana innymi usługami, między innymi aplikacją giełdową (Kanga Wallet), siecią kantorów czy bramką płatności (Kanga Pay).

Kanga Exchange

Kanga Exchange to giełda kryptowalut. Obecnie jest na niej dostępne ponad 50 cyfrowych walut i tokenów – począwszy od bitcoina, ethera, binance coina, litecoina, shiba inu, polygon, po np. związany z rynkiem metaverse apecoin czy rodzimy token – KNG. Pełną listę coinów znajdziecie w tym miejscu.

Sama rejestracja i obsługa giełdy jest szybka, prosta i przejrzysta. Poradzi sobie z nią niemal każdy – nawet początkujący inwestor.

Kanga Wallet

Kanga Wallet to z kolei wspomniana już aplikacja giełdowa, jaką oferuje firma. Zapewnia dostęp do aktualnych kursów walut i podgląd salda zgromadzonych na koncie środków.

Oprócz wymienionych funkcjonalności, za jej pomocą możliwe są również:

– sprzedaż i kupno kryptowalut online na giełdzie,

– wpłaty i wypłaty kryptowalut (wypłaty nie tylko do sieci blockchain, ale również na inne konto w Kanga Exchange)

– sprzedaż i kupno kryptowalut za gotówkę w kantorze stacjonarnym,

– wykonanie transakcji za pomocą cyfrowych walut w sklepach internetowych, w których zaimplementowana jest Kanga Pay,

– “SWAP” – czyli szybkie wymiany cyfrowych aktywów, np. BTC na ETH czy PLN na BTC, nawet jeśli na giełdzie nie istnieje bezpośredni rynek dla obu walut.

– staking kryptowalut

…i to nie wszystko. Pobierz Kanga Wallet i przekonaj się sam. Aplikację można bezproblemowo ściągnąć na urządzenia mobilne ze sklepów Google Play (system operacyjny Android) i App Store (iOS).

Kanga Kantor

Jeśli wolisz kupić kryptowaluty w bezpośredni sposób, „na żywo”, firma też ma coś dla Ciebie.

Kanga to też sieć stacjonarnych kantorów kryptowalutowych. W ponad 350 punktów w 12 krajach możesz wymienić bitcoiny i inne altcoiny na gotówkę. Transakcje realizowane są w czasie rzeczywistym, a średni czas wymiany to zaledwie 45 sekund.

To ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie chcą zagłębiać się w tajniki zakładania zleceń na giełdzie – np. przychodzisz z gotówką, partner Kangi pomaga Ci na miejscu założyć portfel Kanga Wallet, generujesz i podajesz mu kod, potwierdzasz transakcję i kryptowaluty są już na Twoim koncie! 

Poszczególne punkty kantorów znajdziesz pod linkiem: kangakantor.pl

kanga

Kanga Transfer

Potrzebujesz wysłać rodzinie większą ilość kryptowalut za granicę? A może sam planujesz przeprowadzkę poza kraj? Obawiasz się, że bank będzie stwarzał problemy podczas wykonywania przelewu dużej sumy? Przyjrzyj się usłudze Kanga Transfer. Jak podkreśla firma – pozwala ona na szybką i łatwą wymianę gotówki na kryptowaluty, a potem ich ekspresowy transfer na adresy e-mail innych użytkowników giełdy lub sprzedanie oraz wypłacenie np. w zagranicznym Kantorze Kangi.

To rozwiązanie daje dodatkową korzyść dla użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi środkami, ponieważ pozwala im na natychmiastowe wykonanie transakcji i uniknięcie ryzyka przewożenia gotówki” – podaje firma.

Istnieje również opcja sprzedaży kryptowalut dla osób bez konta na Kanga Exchange. Chodzi o Bon Kanga Kantor. Jak to zrobić? Tłumaczymy poniżej:

  1. Wybierz walutę

W pierwszym kroku należy wybrać walutę, którą chcesz sprzedać, oraz sieć, po jakiej będziesz przesyłał kryptowalutę. Kurs wyświetlany jest w czasie rzeczywistym, co oznacza, że środki, które otrzymasz w procesie wymiany zostaną naliczone w chwili zamknięcia transakcji w punkcie stacjonarnym. Zwróć uwagę, że na skutek różnic kursowych kwota ta może różnić się od prognozowanej.

  1. Wygeneruj adres

Następnie kliknij “GENERUJ ADRES” – chodzi o adres,na który wpłacisz kryptowalutę do wymiany.

  1. Zapamiętaj dane

Ważne jest to, żebyś zapisał identyfikator płatności i PIN, które zobaczysz przy adresie do wypłaty. Bez tych danych nie będziesz mógł dokończyć transakcji w punkcie stacjonarnym.

  1. Wpłać środki

Następnie na wygenerowany adres wpłać kryptowalutę w ilości, którą chcesz wymienić.

  1. Idź do kantoru

Zbliżamy się do końca procesu wymiany. Teraz tylko pozostaje wizyta w kantorze stacjonarnym (listę kantorów znajdziesz na stronie kangakantor.pl).

  1. Dokonaj transakcji

Przekaż pracownikowi kantoru, że chcesz wymienić kryptowalutę. Podaj mu też identyfikator płatności. WAŻNE! Nie podawaj jednak kasjerowi PINu zanim nie potwierdzi, że wymiana może być zrealizowana!

  1. Odbierz gotówkę!

Jeśli pracownik kantoru potwierdzi Ci, że może dokonać wymiany, podaj mu PIN i odbierz w punkcie gotówkę.

KNG i Staking

Kanga posiada też – jak wiele innych giełd – swój token o nazwie KNG. W jakim celu został wyemitowany i jakie korzyści daje posiadaczom?

Zacznijmy od tego, że wszystkie prowizje, jakie są naliczane w czasie realizacji transakcji, są pobierane w walucie, której pierwotnie użył klient. Potem jednak środki te są zamieniane na KNG. Proces ten w założeniu ma zapewnić długoterminowy wzrost kursu tokena, czyniąc go interesującą inwestycją.

Samo inwestowanie w token Kangi to nie wszystko. Hodlerzy KNG mogą też na określonych warunkach otrzymać pierwszeństwo udziału w IEO, jakie są przeprowadzane przez Kangę.

Tokeny KNG są też – jak spora część kryptowalut – wymienialne na stablecoiny oPLN, które zaś można sprzedać i odebrać gotówkę np. w sieci kantorów Kanga. Mapę z tego typu punktami można znaleźć w tym miejscu.

Dokładny opis KNG można z kolei znaleźć tutaj.

To jednak nadal nie wszystko. Token daje też swoim posiadaczom możliwość skorzystania z usługi stakingu, co zapewnia im pasywny dochód. To więc świetne rozwiązanie w okresie wysokiej inflacji walut fiat i bessy na rynkach kryptowalut.

Staking KNG daje też posiadaczom tokenów udział w zyskach z opłat transakcyjnych, które są pobierane na Kanga Exchange. „Każdy posiadacz tokenów KNG może zdeponować je na indywidualnym koncie stakingowym i otrzymywać nagrodę proporcjonalną do wysokości depozytu”, dodaje firma. Co ciekawe, rozliczanie i dystrybucja nagród stakingowych ma miejsce codziennie o godz. 00:00 czasu UTC. Zyski ze stakingu są wypłacane bezpośrednio do portfela posiadacza KNG.

Więcej na temat stakingu znajdziecie w tym miejscu.

kanga

Śledź nowości z Kangą

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, twórcy Kangi nie chcą tylko oferować usług komercyjnych, ale też budować wokół siebie społeczność, która jest zainteresowana kryptowalutami i tym, w jakim kierunku podąża ten rynek.

Powyższemu służą social media firmy. Na YouTube’ie  można oglądać “Kwadrans z Kangą” – cotygodniowe wiadomości nie tylko z rynku kryptowalut, ale i z poczynań samej Kangi

Zainteresować może Cię też cotygodniowy “No Comment”, w ramach którego tematy związane z rynkiem są omawiane w luźniejszy sposób.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
59 209,09 USD3,43%
Ethereum logo
EthereumETH
2991,56 USD1,90%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,06%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
562,24 USD1,30%
Solana logo
SolanaSOL
137,97 USD5,34%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,08%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,01%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
2985,20 USD1,72%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,13 USD3,64%
Toncoin logo
ToncoinTON
5,11 USD6,89%