za
jpmorgan blockchain

JPMorgan widzi potencjał blockchaina

zondacrypto bitcoin giveaway

JPMorgan spodziewa się, że wykorzystanie blockchaina w finansach będzie wzrastać wraz ze wzrostem sektora kryptowalut. Bank inwestycyjny dodał: „Chcemy mieć pewność, że jesteśmy w stanie nie tylko to wspierać, ale także być gotowi do świadczenia powiązanych usług”.

Plany JPMorgan dotyczące blockchaina

JPMorgan Chase & Co przewiduje zwiększone wykorzystanie blockchaina w tradycyjnych finansach i w związku z tym przygotowuje się do oferowania powiązanych z tym usług, poinformowały media.

Globalny bank inwestycyjny używa już łańcucha bloków do rozliczania transakcji, umożliwiając przy tym swoim klientom korzystanie z szerszego zakresu aktywów jako zabezpieczenia. Pierwsza taka transakcja miała miejsce 20 maja.

Ben Challice, globalny szef usług handlowych w JPMorgan, podkreślił znaczenie usługi.

To, co osiągnęliśmy, to bezproblemowy transfer aktywów zabezpieczających w trybie natychmiastowym – powiedział.

Oprócz handlu instrumentami pochodnymi, transakcji repo i pożyczek papierów wartościowych, JPMorgan przekazał, że planuje rozszerzyć ofertę tokenizowania zabezpieczania o akcje i inne rodzaje aktywów.

Tyrone Lobban, szef JPMorgan’s Blockchain Launch i Onyx Digital Assets, wyjaśnił, że z czasem blockchain banku może potencjalnie być pomostem łączącym inwestorów instytucjonalnych ze zdecentralizowanymi platformami finansowymi (DeFi) w gospodarce kryptowalut.

Będzie coraz więcej działań finansowych, które będą miały miejsce w publicznym blockchainie, dlatego chcemy mieć pewność, że jesteśmy w stanie nie tylko to wspierać, ale także być gotowym na świadczenie powiązanych usług – dodał.

jpmorgan blockchain

Wejście do metaverse

W lutym JP Morgan otworzył salon „Onyx by J.P. Morgan” w metaverse. Bank oszacował, że metaverse to „możliwość uzyskania przychodów o wartości bilionów dolarów z reklam, handlu społecznościowego, wydarzeń cyfrowych, sprzętu i monetyzacji dla programistów oraz twórców”.

Dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, choć sceptycznie odnosi się do bitcoina i kryptowalut, pozostaje optymistą w kwestii blockchaina.

– Zdecentralizowane finanse i blockchain to prawdziwe, nowe technologie, które można wdrażać zarówno w sposób publiczny, jak i prywatny, za zgodą lub bez – mówił w kwietniu.

W tym tygodniu stratedzy JPMorgan opublikowali też optymistyczny raport na temat bitcoina, stwierdzając, że cena BTC powinna być wyższa, niż jest obecnie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Ben Challice Blockchain DeFi Jamie Dimon JP Morgan JPMorgan blockchain
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.