za
JPMorgan Decentraland

JPMorgan wkracza do świata Decentraland

robinhood aplikacja rejestracja

Bank z Wall Street, JPMorgan, otworzył w Decentralandzie swój salon. Tym samym stał się pierwszym pożyczkodawcą, który pojawił się w metaverse.

JPMorgan w metaverse

Oprócz otwarcia salonu Onyx (nazwa odnosi się do pakietu usług banku opartych na Ethereum) JPMorgan wydał również raport analizujący, w jaki sposób firmy mogą korzystać z metaverse.

Istnieje duże zainteresowanie klientów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o metaverse – powiedziała Christine Moy, szefowa ds. kryptowalut i metaverse w JPMorgan.

Dzięki zeszłorocznej powszechnej akceptacji takich aktywów jak NFT, w ostatnim czasie nastąpił duży postęp w metaverse. Przykładowo, w styczniu Samsung otworzył wersję swojego nowojorskiego sklepu w Decentralandzie. Z kolei w listopadzie Barbados założył ambasadę w metaverse, w Decentralandzie.

JPMorgan w swoim raporcie rozpoczyna ocenę „metanomiki” od zwrócenia uwagi, że średnia cena wirtualnej działki podwoiła się w drugiej połowie 2021 r., skacząc z 6 000 USD w czerwcu do 12 000 USD w grudniu w czterech głównych witrynach metaverse Web3: Decentraland, The Sand, Somnium Space i Cryptovoxels.

Z czasem na wirtualnym rynku nieruchomości mogą pojawić się usługi podobne do tych w świecie fizycznym, w tym umowy kredytowe, hipoteczne i najmu

– czytamy w raporcie JPMorgan. Dodano, że zarządzanie zabezpieczeniami w zakresie zdecentralizowanych finansów (DeFi) może wchodzić w grę i że zamiast tradycyjnych firm finansowych mogą to robić zdecentralizowane organizacje autonomiczne (DAO).

JPMorgan Decentraland

Jak czytamy w raporcie, praca w metaverse również przyniesie korzyści, wskazując na szereg firm z rynku rozrywki, które wkraczają do wirtualnego świata. Kolejne duże koszta będą prawdopodobnie dotyczyły reklam, jak twierdzi bank, powołując się na prognozę, że wydatki na reklamy w grach mają osiągnąć poziom 18,41 miliarda dolarów do 2027 roku.

Wierzymy, że istniejący wirtualny krajobraz gier (każdy wirtualny świat z własną populacją, PKB, walutą w grze i aktywami cyfrowymi) ma elementy, które odpowiadają istniejącej gospodarce globalnej

– dodano w raporcie.

W tym miejscu nasze wieloletnie podstawowe kompetencje w zakresie płatności transgranicznych, wymiany walut, tworzenia aktywów finansowych, handlu i przechowywania, a także naszego przyczółka konsumenckiego na dużą skalę, mogą odgrywać ważną rolę w metaverse

– stwierdził bank.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności