za
jp morgan

JPMorgan utrzymuje, że wartość godziwa bitcoina to 38 000 USD

2022-05-25
Bitcoin
robinhood aplikacja rejestracja

JP Morgan – jeden z największych banków inwestycyjnych na Wall Street – podtrzymał swój poprzedni docelowy poziom wartości godziwej dla bitcoina przy 38 000 USD. Według instytucji aktywo jest więc obecnie notowane z dyskontem. Bank uważa, że BTC może odreagować silniej niż inne aktywa, ponieważ jego spadek w okresie korekty był znacznie głębszy.

Jaka jest godziwa wartość bitcoina?

JPMorgan podtrzymał swoje stanowisko wobec wartości godziwej bitcoina na poziomie 38 000 USD. Sugeruje to, że kryptowaluta, która obecnie znajduje się nieco poniżej 30 000 USD, mogłaby zyskać jeszcze 28%.

Zgodnie z notą banku opublikowaną w środę, gigant z Wall Street stwierdził, że kryptowaluty są jednym z jego preferowanych aktywów alternatywnych oprócz nieruchomości i nie należą do tej samej kategorii, co akcje i obligacje.

Strategowie JP Morgan, kierowani przez Nikolaosa Panigirtzoglou, uważają, że zeszłomiesięczna korekta rynku jest podobna do tego, co działo się w styczniu i lutym. Przewidują tym samym, że już niedługo bitcoin może zacząć się regenerować.

JPMorgan Chase kryptowaluty

Kryptowaluty mają “więcej miejsca na odbicie”

Ponieważ wartość bitcoina spadła o ponad 60% w stosunku do ATH z listopada ubiegłego roku, a całkowita kapitalizacja wszystkich kryptowalut zmniejszyła się z 3 bln USD do 1,3 bln USD, bank dostrzega możliwości w tej szybko rosnącej klasie aktywów. Instytucja twierdzi, że kryptowaluty ucierpiały bardziej niż tradycyjne aktywa, takie jak private equity i nieruchomości. To z kolei daje im “więcej miejsca” na odbicie.

Pomimo upadku Terry, który mógł namalować negatywny obraz branży, stratedzy zauważyli jednak, że niewiele wskazuje na to, aby fundusze VC przestały pompować pieniądze w przestrzeń.

W lutym bank inwestycyjny ustalił godziwą cenę bitcoina na 38 000 USD. Wartość ta opierała się na założeniu, że BTC jest około cztery razy bardziej zmienny niż złoto. W międzyczasie podniósł swoją długoterminową cenę docelową do 150 000 USD z 146 000 USD.

Jeśli zmienność bitcoina zmniejszyłaby się trzykrotnie w stosunku do poziomu z lutego, jego wartość godziwa mogłaby osiągnąć 50 000 USD.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.