JP Morgan Chase zaoferuje produkt dot. BTC

2021-04-29 Bitcoin Wiadomości

JP Morgan Chase, największa instytucja bankowa w USA pod względem posiadanych aktywów, już za kilka tygodni może uruchomić nową usługę, […]

JP Morgan Chase, największa instytucja bankowa w USA pod względem posiadanych aktywów, już za kilka tygodni może uruchomić nową usługę, w ramach której zamożni klienci banku będą mieli dostęp do aktywnie zarządzanego funduszu Bitcoina. To wielki przełom, jeśli zestawi się nową politykę firmy ze słowami jej CEO z 2017 r.

JP Morgan Chase otwiera się na BTC

Według ostatnich doniesień portalu Coindesk, bank może zaprezentować fundusz Bitcoina już pod koniec czerwca. Oczekuje się, że zarządzające aktywami New York Digital Investment Group (NYDIG) zapewni usługi powiernicze dla funduszu BTC JP Morgana.

Warto przypomnieć, że nowe doniesienia pojawiają się ponad miesiąc po tym, jak Morgan Stanley stał się pierwszym dużym bankiem w USA, który udzielił swoim zamożnym klientom dostępu do funduszy powiązanych z Bitcoinem. Chociaż szczegóły dot. planów JP Morgana są skąpe i nie wiemy, w jakim kierunku pójdzie oferta tego banku, sam Morgan Stanley ograniczył swoją ofertę dot. Bitcoina do najbogatszych klientów.

JP Morgan ChasePosunięcie JP Morgana następuje również około miesiąca po tym, jak bank ujawnił informację dot. jeszcze innego produktu, którego celem jest zapewnienie inwestorom ekspozycji na kryptowaluty za pośrednictwem koszyka 11 akcji. Chodzi o J.P. Morgan Cryptocurrency Exposure Basket, zaś niektóre ze wspomnianych akcji obejmują papiery wartościowe MicroStrategy, Square, Riot Blockchain, Nvidia i PayPal. To wszystko firmy mające silne powiązania z branżą kryptowalut.

Jamie Dimon zmienił zdanie

Nowe działania JP Morgana dot. kryptowalut stoją w wyraźnym kontraście z wcześniej przedstawionymi poglądami prezesa banku i dyrektora generalnego Jamiego Dimona. W 2017 roku Dimon nazwał BTC „oszustwem” i czymś „gorszym niż cebulki tulipanów”. Deklarował, że zwolniłby każdego pracownika, o którym dowiedziałby się, że kupił BTC.

Inna sprawa, że potem Dimon przepraszał za swoje słowa. Dowiedzieliśmy się np. że jego córka inwestuje w BTC.

Od roku widzimy ogólną zmianę trendu w postrzeganiu kryptowalut przez mainstream. Na rynek BTC wkraczają duże firmy takie jak np. Tesla czy Microstrategy.

Tagi
bank bitcoin btc JP Morgan JP Morgan Chase

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.