Joe Biden może szykować rozporządzenie, które pozwoli mu kontrolować branżę

Regulacje

Biden chce regulować wszystko i wygląda na to, że na jego celowniku znajdują się też kryptowaluty. Prezydent Stanów Zjednoczonych poważnie […]

Biden chce regulować wszystko i wygląda na to, że na jego celowniku znajdują się też kryptowaluty. Prezydent Stanów Zjednoczonych poważnie rozważa wydanie rozporządzenia w sprawie cyfrowych aktywów, które pozwoli mu sprawować większą kontrolę nad tą branżą i związanymi z nią działaniami.

biden

Wiadomość ta początkowo została ogłoszona przez Bloomberga, który powołał się na anonimowe, ale dobrze zaznajomione z tematem źródła.

Obecnie Biden nie ma możliwości efektywnego wprowadzania przepisów dotyczących kryptowalut. Rozporządzenie jest więc politycznym posunięciem demokratycznego prezydenta, który próbuje stworzyć prawo na swoich warunkach. Zgodnie z raportem Bloomberga, początkowo upoważniłoby ono wiele agencji rządowych do wydawania zaleceń dotyczących ich specjalizacji.

Zgodnie z komentarzem Wendy Benjaminson, zastępcy redaktora zarządzającego U.S. Government News, niektóre z agencji zaangażowanych w to rozporządzenie to:

  • Departament Skarbu
  • Departament Handlu
  • Narodowa Fundacja Nauki
  • FTSE
  • CFTC
  • IRS
  • Rada Bezpieczeństwa Narodowego

Pomysł polega na tym, aby wszystkie te instytucje informowały Biały Dom o tym, w jaki sposób chciałyby uregulować różne obszary krypto świata. Następnie administracja Bidena poszukałaby sposobów na jednolitą koordynację wszystkich tych wizji.

Krypto świat reaguje

Temat regulacji we wszechświecie kryptowalut jest jedną z najbardziej spornych kwestii wśród entuzjastów cyfrowych aktywów.

Z jednej strony, zwolennicy anarcho-kapitalizmu i prywatności – tacy jak Roger Ver czy Elon Musk – twierdzą, że kryptowaluty nie potrzebują regulacji, a wysiłki rządu mają po prostu na celu monitorowanie ekosystemu, odbieranie wolności użytkownikom i ostatecznie kontrolowanie ludzi.

Z drugiej strony, ci bardziej pragmatyczni – tacy jak Michael Saylor, Brad Garlinghouse czy wpływowi politycy – twierdzą, że jasne regulacje zapewnią większe bezpieczeństwo niezbędne do tego, aby główny nurt czuł się pewnie inwestując w cyfrowe aktywa.

Tagi
Biały Dom Joe Biden regulacje Rozporządzenie Stany Zjednoczone USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.