za
Jak już wczoraj informowaliśmy, Elon Musk zrezygnował z zakupu Twittera. Szef Tesli twierdzi, że robi to z powodu "fałszywych i wprowadzających w błąd" danych, jakie dostał od firmy. Tyle że spółka nie zamierza się poddać i zamierza pozwać miliardera do sądu.

Elon Musk wezwał amerykański rząd, aby nie regulował kryptowalut

Regulacje
zondacrypto bitcoin giveaway

CEO Tesli – Elon Musk – uważa, że władze nie są w stanie “zniszczyć” branży cyfrowych aktywów. Doradził on amerykańskiemu rządowi, aby pozwolił kryptowalucie “latać”, zamiast implementować nad nią przepisy. Dodatkowo przedstawił swoje powody, dla których Chiny mają wrogie stanowisko wobec kryptowalut.

Elon Musk o regulacjach krypto

W niedawnym wywiadzie z Karą Swisher, wybitny przedsiębiorca i biznesowy magnat – Elon Musk – podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi niektórych najgorętszych tematów z przestrzeni cyfrowych aktywów.

Przyznając, że nie jest “ogromnym ekspertem od kryptowalut”, założyciel Tesli stwierdził, że bitcoin i altcoiny są cenne dla sieci finansowej. Mogą bowiem “zmniejszyć błędy i opóźnienia w systemie finansowym”.

Kolejną ze wskazanych zalet jest zdecentralizowana natura cyfrowych aktywów, która utrudnia władzom ich kontrolę:

Wiesz, kiedy rządy nie mogą utrzymać rąk z dala od słoika z ciasteczkami i kontrolować grupy danych pieniędzy, prawdopodobnie jest w tym jakaś wartość.

Mając to na uwadze, Musk wezwał amerykański rząd, aby nie regulował kryptowalut. Posunął się nawet o krok dalej, mówiąc, że najlepszym scenariuszem byłoby nie robienie niczego:

Powiedziałbym, nie rób nic. Właściwie powiedziałbym, żeby po prostu pozwolić temu płynąć.

W rzeczywistości dyrektor generalny Tesli uważa, że władze nie są w stanie doprowadzić branży kryptowalut “do ruiny”. Mogą jedynie zastopować jej postęp:

Nie jest możliwe zniszczenie kryptowalut, ale możliwe jest, aby rządy spowolniły ich postęp.

Na początku sierpnia, na krótko przed kluczowym głosowaniem w sprawie opodatkowania aktywów cyfrowych w Kongresie USA, Musk sprzeciwiał się wdrożeniu ram regulacyjnych. Wtedy przedsiębiorca powiedział, że “nie jest to czas na wybieranie zwycięzców lub przegranych w technologii kryptowalutowej”, ponieważ “nie ma kryzysu, który zmusza do pośpiesznego ustawodawstwa”.

elon musk

Dlaczego Chiny nie lubią kryptowalut?

Według Muska istnieją dwa główne powody, dla których rząd najbardziej zaludnionego kraju na świecie ma wrogie stanowisko wobec cyfrowych aktywów.

Po pierwsze, bitcoin i altcoiny stanowią zagrożenie dla Komunistycznej Partii Chin, która chce utrzymać swoją scentralizowaną władzę:

Kryptowaluty mają na celu zmniejszenie władzy scentralizowanego rządu, a to im się nie podoba.

Po drugie, Chiny, zwłaszcza południowa część kraju, ma spore problemy z generowaniem energii elektrycznej. Musk podsumował:

Pamiętając o zużyciu energii, którego wymaga wydobycie kryptowalut, nie jest dziwne, dlaczego lokalny rząd zakazał tej klasy aktywów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
bitcoi bitcoin btc Chiny Elon Musk kryptowaluty regulacje Tesla USA

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.