Jerome Powell może spowolnić branżę kryptowalut – twierdzi Mike Novogratz

Kryptowaluty novogratz

Mike Novogratz nie jest zadowolony z decyzji prezydenta USA Joe Bidena, który wybrał Jerome Powella na drugą kadencję w Fed. […]

bitbay zonda

Mike Novogratz nie jest zadowolony z decyzji prezydenta USA Joe Bidena, który wybrał Jerome Powella na drugą kadencję w Fed. I mówi to nie jako zwolennik bitcoina, ale jako ogólny inwestor. Uważa on, że Powell może mieć szkodliwy wpływ dla wzrostu rynków.

W wywiadzie dla CNBC, Novogratz zasugerował, że z jego punktu widzenia, Jerome Powell nie zrozumiał politycznej i gospodarczej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych. Według niego rynki mają podobny pogląd. Są pesymistycznie nastawione do jego kadencji.

Ostrożnie z Jerome Powellem

Mówiąc o rynku kryptowalut, Novogratz powiedział, że „ludzie stają się dość niedźwiedzio nastawieni” do kryptowalut po nominacji Jeroma Powella. Szczególnie widać to po zmianach w „historii makro”.

Mamy inflację pokazującą się, wiesz, w dość zły sposób w Stanach Zjednoczonych. Więc możemy zobaczyć, czy Fed będzie musiał poruszać się nieco szybciej … To spowolniłoby wszystkie aktywa. To spowolniłoby Nasdaq w dół. Spowolniłoby kryptowaluty, gdybyśmy musieli zacząć podnosić stopy znacznie szybciej, niż myśleliśmy.

Stany Zjednoczone doświadczają obecnie najwyższej inflacji od 30 lat. Przy poziomie 6,2% rocznie, konsekwencje zaczynają już przenikać do reszty świata. 39 z 46 największych gospodarek wykazuje wyższą inflację niż w poprzednim roku.

Mike Novogratz argumentuje, że teraz, gdy Powell ma pewność siebie wynikającą z nowego mandatu, może być bardziej agresywny w swojej polityce. Nie musi przy tym ograniczać swoich działań, aby nie narazić swojej posady na ryzyko. Dotychczasowe myślenie Jerome’a Powella zdaje się sprzyjać ekspansywnej polityce monetarnej.

Kazachstan kryptowaluty

Mike Novogratz to zwolennik krypto

Mike Novogratz jest jednak miłośnikiem kryptowalut i nie zamierza przestawać. Jako CEO Galaxy Digital, musi nieustannie badać trendy i oczekiwania rynku. Zapewnia więc, że dalsza przyszłość wygląda obiecująco dla kryptowalut.

Ekosystem cyfrowych aktywów rośnie, a do gry wchodzi coraz więcej inwestorów instytucjonalnych. To wszystko dalej napędza rynek.

Ilość instytucji, zauważonych przez Galaxy, które wnikają do tej przestrzeni jest oszałamiająca. Rozmawiałem dziś przez telefon z jednym z największych państwowych funduszy majątkowych na świecie, który podjął decyzję o rozpoczęciu inwestowania w kryptowaluty. Przeprowadziłem takie same rozmowy z dużymi funduszami emerytalnymi w Stanach Zjednoczonych.

Novogratz zawsze twierdził – zwłaszcza w 2017 i 2018 roku – że inwestorzy instytucjonalni odegrają główną rolę w rozwoju branży kryptowalutowej.

Tagi
bitcoin btc FED inflacja Jerome Powell Mike Novogratz rynek

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.