Tajlandia powinna przyjąć kryptowaluty, aby zwiększyć swoje PKB

Kryptowaluty tajlandia

Jirayut Srupsrisopa – założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitkub – wezwał ponoć władze Tajlandii do zagłębienia się w branżę […]

bitbay zonda

Jirayut Srupsrisopa – założyciel i dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej Bitkub – wezwał ponoć władze Tajlandii do zagłębienia się w branżę cyfrowych aktywów.

Kapitalizacja rynkowa tego sektora jest prawie pięć razy większa niż PKB kraju. Według niego, sektor ten „wyprodukował” wiele bogatych osób, które mogą pobudzić tajlandzką gospodarkę.

Bogaci posiadacze kryptowalut mogą być przydatni dla Tajlandii

Wzrost rynku aktywów cyfrowych spowodował pojawienie się osób o znacznych możliwościach finansowych. Jak donosi The Bangkok Post, Jirayut Srupsrisopa – szef Bitkub – uważa, że Tourism Authority of Thailand (TAT) powinno odejść od tradycyjnego marketingu i przyciągnąć tych bogatych krypto inwestorów.

Kraj w Azji Południowo-Wschodniej jest jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie. Przed pandemią jego sektor turystyczny był odpowiedzialny za prawie 20% PKB. Co więcej, wiele osób woli tam mieszkać i pracować zdalnie ze względu na tropikalny klimat, piękne plaże i stosunkowo niskie koszty utrzymania. Według Srupsrisopa, posiadacze kryptowalut mogą przekształcić gospodarkę Tajlandii, jeśli osiedlą się w tym kraju.

Ze względu na pandemię COVID-19, „Kraina Uśmiechu” zamknęła swoje granice dla turystów. Był to ogromny cios dla jej gospodarki. Od początku listopada Tajlandia zaczęła jednak ponownie przyjmować gości.

Srupsrisopa uważa, że prywatne firmy są gotowe do świadczenia usług związanych z aktywami cyfrowymi dla nowej fali turystów. Jednakże, krajowe organy regulacyjne powinny dać zielone dla takich działań. Dodał, że przyjęcie branży kryptowalut może skutkować zwiększeniem PKB Tajlandii:

Nasze krajowe PKB może wzrosnąć sześciokrotnie, jeśli uda nam się wzmocnić ten rynek.

tajlandia zakazuje meme coinow i nft

TAT planuje uruchomić swój token użytkowy

Yuthasak Supasorn – gubernator TAT – również wypowiedział się w tej sprawie. Ujawnił on, że władze projektują nowy ekosystem turystyczny oparty na technologii blockchain. Pozwoli to zamożnym osobom, w tym posiadaczom kryptowalut, na przekazywanie swoich pieniędzy operatorom turystycznym bez konieczności korzystania z pośredników.

Mimo to zauważył, że przed jego uruchomieniem TAT musi zbadać kwestie regulacyjne, takie jak ryzyko cyberprzestępczości:

Ze względu na status TAT jako przedsiębiorstwa państwowego, istnieje wiele kwestii regulacyjnych, które musimy omówić z powiązanymi stronami przed wdrożeniem. I są też inne środki zapobiegawcze przeciwko cyberprzestępstwom i ochronie klientów, które musimy przygotować.

Kilka miesięcy temu, Tourism Authority of Thailand zapowiedział plany stworzenia tokena użytkowego o nazwie TAT coin. Wtedy Supasorn zapewniał, że aktywo pomoże agencjom turystycznym uzyskać większą płynność. Pochwalił kryptowaluty jako klasę aktywów, która „zmienia świat” i stwierdził, że ten ruch może przyciągnąć więcej podróżników.

Tagi
Azja bitcoin Bitkub kryptowaluty Tajalandia

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.