Bitcoin goni Mastercard pod kątem wartości przetwarzanych środków

Bitcoin bitcoin mastercard

Raport Blockdata sugeruje, że sieć bitcoina może potencjalnie dorównać wartości wyrażonej w dolarze przesyłanej w sieci Mastercard. Potencjalnie może się […]

bitbay zonda

Raport Blockdata sugeruje, że sieć bitcoina może potencjalnie dorównać wartości wyrażonej w dolarze przesyłanej w sieci Mastercard. Potencjalnie może się to już stać w 2026 roku.

Blockdata mówi o potencjalnej przyszłości BTC

Raport z 25 listopada zatytułowany „Kiedy sieć Bitcoina może przetwarzać wolumeny takie jak Mastercard i Visa?” wskazuje, że sieć pierwotnej kryptowaluty w 2021 r. przetwarzała średnio około 489 miliardów dolarów na kwartał. To więcej niż 302 miliardy dolarów, jakie przechodziły przez sieć Paypal. Po zaledwie 12 latach istnienia, Bitcoin jako platforma przetwarza kwartalnie około 27% z tego, co przetwarza Mastercard (1,8 biliona USD) i 15% z 3,2 biliona USD Visa.

Trzy czynniki mogą sprawić, że sieć Bitcoina wzrośnie do poziomu dwóch gigantów z rynku kart kredytowych pod względem całkowitego przetworzonego wolumenu. Jest to całkowita liczba transakcji, średnia ilość bitcoinów wysłanych na transakcję oraz wzrost ceny bitcoina (BTC).

Pierwszy czynnik — całkowita liczba transakcji — jest najbardziej zależny od zmiennych. Teoretycznie „gdyby bitcoin miał dziś zwiększyć swoją wartość przesyłaną na transakcję o ok. 260%, codziennie przetwarzałby równoważny wolumen do Mastercard”.

Jednak autorzy raportu nie mogli ponoć znaleźć aktualnych danych wskazujących, że średnia ilość bitcoinów wysyłanych na transakcję rośnie. Tendencja może się zmienić w przyszłości, ale, co warto dodać, wzrost ceny do 245 000 USD przy obecnym wolumenie również zrównałby bitcoina z Mastercard. Według niektórych analityków ta akcja cenowa jest jednak potencjalnie bardziej prawdopodobna niż wzrost wolumenu.

Blockdata ostatecznie dodaje, że jest mało prawdopodobne, aby cena bitcoina wzrosła do odpowiedniego poziomu, aby dopasować się do wyników Mastercard. Jeśli weźmie się pod uwagę średnią wartość, o jaką rośnie kurs BTC, może to potrwać do 2060 roku. Z drugiej strony „przyjmując jako metrykę obecne tempo wzrostu w 2021 r., może to nastąpić już w 2026 r.”

bitcoin mastercard

Sukces BTC

W raporcie zauważono, że chociaż jest stosunkowo młoda, to zdecentralizowana sieć Bitcoina zdołała osiągnąć wysokie wolumeny w porównaniu z dwoma sieciami scentralizowanych gigantów z rynku kart kredytowych.

To imponujące, jak Bitcoin, jako 12-letnia zdecentralizowana sieć, obsługuje 27% wolumenu Mastercard, firmy założonej w 1966 roku

– dodano.

Tagi
bitcoin Blockchain dolary MasterCard Visa wolumen

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.