za
Izraelska policja konfiskuje kryptowaluty.

Izraelska policja zamroziła kryptowaluty należące do Hamasu

Binance Launchpool

Izraelska policja zamroziła konta na Binance zidentyfikowane jako należące do Hamasu. Zamrożenie kont to kolejna klamra zamykająca się na jednym ze źródeł finansowania organizacji powstałej z Bractwa Muzułmańskiego.

Bojownicy Hamasu mieli rzekomo zbierać na kontach darowizny w kryptowalutach od swoich zwolenników. Informacje o zbiórce miały pojawiać się na mediach społecznościowych. Sytuacja na Bliskim Wschodzie zaognia się z każdym dniem.

Konta Hamasu na Binance zamrożone

Lahav 433 to izraelska organizacja przypominająca swoją strukturą Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI). Po sobotnich wydarzeniach w Izraelu, Lahav 433 zamroziła z pomocą Binance kryptowalutowe konta. Izraelska policja przelała kryptowaluty znajdujące się na portfelach do izraelskiego skarbu państwa.

Policja twierdzi, że bojownicy Hamasu rzekomo domagali się darowizn w kryptowalutach, po rozpoczęciu sobotniej ofensywy. Co więcej, brytyjska policja namierzyła także konto bankowe, którego Hamas miał używać do pozyskiwania dodatkowych funduszy. Sytuację postanowił także skomentować współzałożyciel Binance, czyli He Yi. Stwierdził on, że współpraca pomiędzy Binance a Izraelem zawsze była apolityczna. Wszelkie konfiskaty cyfrowych środków dotyczyć mają tylko i wyłącznie Hamasu, nie zaś całego regionu Palestyny. Decyzja Biance podyktowana jest zaś tym, że Organizacja Narodów Zjednoczonych uznała Hamas za organizację terrorystyczną.

Dzieci będące świadkami konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie.

 Izraelska policja wskazuje, że Hamas finansowany jest m.in. przez kryptowaluty

Sobotnia ofensywa Hamasu jest największym zbrojnym konfliktem w rejonie od czasu wojny Jom Kippur. Sobotnie wydarzenia były bardzo precyzyjnie zaplanowane. Wojna Jom Kippur rozpoczęła się dokładnie 6 października 1973 roku, czyli okrągłe 50 lat temu. Sytuacja na Bliskim Wschodzie zaostrza się z dnia na dzień, zaś amerykanie zdecydowali się przenieść grupę uderzeniową lotniskowców i samolotów bliżej Izraela. Ma to także częściowo odstraszać Iran od przyłączenia się do konfliktu.

Izraelska policja twierdzi, że Hamas finansują irańscy sprzymierzeńcy dzięki m.in kryptowalutom. Ubiegłoroczny raport “Reuters” zasugerował, że Binance pozwoliło Iranowi korzystać ze swojej platformy, aby możliwe było ominięcie amerykańskich sankcji z 2018 roku.

Okazuje się, że Kraken, czyli inna kryptowalutowa giełda, w 2022 roku zawarła ugodę z amerykańskim Urzędem Kontroli Aktywów Zagranicznych. Celem ugody była zapłata 360 000 USD z dodatkiem w wysokości 100 000 USD za rzekome zezwolenie 1500 Irańczykom na korzystanie z platformy, mimo wprowadzonych sankcji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności