za

Inwestycja w 4 najlepiej zapowiadające się kryptowaluty (oprócz BTC) po zakończeniu kryzysu koronawirusa

Binance Launchpool

Epidemia koronawirusa zmieniła naszą codzienność, wszystko co sprawiało, że czuliśmy się bezpiecznie w dzisiejszym świecie zostało zachwiane. Począwszy od Chin, Stanów Zjednoczonych po tysiące zainfekowanych osób w Europie, wirus rozprzestrzenił się po całym świecie. Śmiało można powiedzieć, że reakcja na rynkach finansowych i giełdowych była katastroficzna. Główne indeksy załamały się w sposób nadzwyczaj szybki i groźny, porównywalny do recesji z 2008 roku. Pandemia ma ogromny wpływ na rynki globalne, a co za tym idzie nie pomija także rynku kryptowalut. W pierwszej połowie marca rynek kryptowalut załamał się. W niespełna miesiąc rynek stracił znaczną część swojego kapitału, upłynnionych zostało 150 mld dolarów. Największe waluty cyfrowe takie jak Bitcoin straciły 50% wartości. Nie trzeba dodawać, że Bitcoin nie był jedyną kryptowalutą, która straciła znaczną część swojej kapitalizacji. Następne były altcoiny takie jak: Ethereum, Tezos, Chainlink, Litecoin, Binance Coin – wszystkie straciły połowę lub więcej swojej ceny.

Śmiało można powiedzieć jednak, że pojawia się światełko w tunelu. Wielu specjalistów z branży kryptowalutowej uważa, że kryzys na rynkach walut cyfrowych może stworzyć nowe możliwości. Prawdą jest, że ceny są znacznie obniżone niż było to miesiąc temu. Jednak warto zwrócić uwagę, że w tym momencie kursy ustabilizowały się, a po zakończeniu kryzysu związanego z koronawirusem rynek może osiągnąć znaczne ożywienie, jeśli tak się stanie istnieją kryptowaluty, które mogą stać się atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów.

Binance Coin (BNB)

Niemal każdy kto interesuje się handlem kryptowalut słyszał o Binance. Jest to jedna z największych giełd kryptowalutowych, która cieszy się ogromnym zaufaniem.

Idąc dalej, Binance Futures odnotowuje ogromny i ciągły wzrost wolumenów w obrocie, a także jest na najlepszej drodze do prowadzenia rynku handlu instrumentami pochodnymi kryptowaluty. Jako natywna kryptowaluta, Binance Coin prawdopodobnie znajdzie się wśród tych, którzy mają bardzo jasną długoterminową przyszłość.
Z technicznego punktu widzenia BNB działa stabilnie w stosunku do Bitcoin. Spadł gwałtownie podczas największej wyprzedaży w zeszłym tygodniu, ale udało mu się odzyskać stabilność i osiąga stałą wartość około 0,002 BTC. To może stanowić stabilne podstawy do wzrostu ceny , gdy minie kryzys koronawirusa.

Najwyższy rekord BNB miał miejsce w czerwcu 2019 r., kiedy osiągnął około 38 USD. W 2020 r. Osiągnął szczyt około 26 USD, ale kryzys spowodował, że ​​jego cena spadła poniżej 10 USD.

WazirX (WRX)

WRX jest natywną kryptowalutą giełdy cyfrowcy walut WazirX. W lutym tego roku stworzono projekt IEO na platformie Binance Launchpad i była to pierwsza zbiórka, która przyniosła znaczący zysk z inwestycji w wysokości 600% ROI.

Należy zauważyć, że WazirX jest reklamowany jako najbardziej zaufana giełda Bitcoin w Indiach. Indie są jednym z najbardziej zaludnionych krajów na świecie. Ostatnio Sąd Najwyższy w kraju zniósł zakaz handlu kryptowalut, co może mieć ogromny wpływ na projekty z Indii, taki jak WRX.

WRX osiągnął ATH 7 marca br., Osiągając 0,21 USD. W zeszłym tygodniu zaliczył ostry spadek, tracąc około 50% swojej wartości, obecnie kosztuje około 0,09 USD. Warto jednak zauważyć, że jego cena utrzymywała się na stabilnym poziomie w ciągu ostatnich kilku dni.

W połowie marca Binance i WazirX ogłosili utworzenie nowego funduszu o wartości 50 milionów dolarów, który pomoże w dalszym wprowadzaniu kryptowalut w Indiach. Kolejna znana giełda cyfrowych aktywów – Kraken – również planuje poczynić inwestycje w tym kraju.

Ethereum (ETH)

Nie trzeba dodawać, że Ethereum jest drugą co do wielkości kryptowalutą od lat i nie bez powodu. Jest to największa zdecentralizowana sieć do tworzenia smart contracts i zdecentralizowanych aplikacji (DApps). Mimo że konkurencja szybko rośnie, Ethereum pozostaje liderem pod względem aktywnej liczby DApps.

W tym roku Ethereum planuje znaczącą aktualizację – Ethereum 2.0. Spowoduje to przejście sieci z obecnego algorytmu konsensusu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS), co powinno zwiększyć jego możliwości i wydajność.

ETH nie pozostało nietknięte przez ostatnie spadki. Po osiągnięciu rekordowego poziomu około 1400 USD w grudniu 2018 r., W 2020 r. osiągnął szczyt nieco poniżej 300 USD. Na dzień publikacji cena jednego ETH wynosi 157 USD na platformie inwestycyjnej Plus500 służącej do handlu kryptowalutami. Co pokazuje, że jest jeszcze sporo miejsca na wzrost cen tej kryptowaluty.

Tezos (XTZ)

Tezos był altcoinem, który zaliczył największe wzrosty w 2020 roku, aż do nagłego spadku spowodowanego kryzysem. Dla wielu inwestorów nagły spadek może być postrzegany jako rzadka okazja do zakupu XTZ. Od początku roku, gdy kurs Tezos wynosił ok. 1,3 USD, jeszcze miesiąc temu jego kurs wynosił nieco poniżej 4 USD.

Ostatni spadek spowodował powrót ceny do miejsca, w którym zaczął. Obecnie XTZ kosztuje ok. 1,9 USD. Jednak udało mu się utrzymać pozycję 10. pod kątem największej kapitalizacji i ma solidne podstawy.

Tezos aktywował ang. Carthage w tym miesiącu – jest to trzecia aktualizacja protokołu. Powinno to pozwolić nowym użytkownikom na realizację większej liczby smart kontrktów, jeszcze bardziej rozszerzając możliwości sieci. Gdy kryzys koronawirusa zniknie, istnieje duża szansa, że cena XTZ pełną parą ruszy w górę.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
66 699,60 USD-2,19%
Ethereum logo
EthereumETH
3486,22 USD-2,10%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
602,85 USD-2,93%
Solana logo
SolanaSOL
147,97 USD-4,87%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3485,11 USD-2,10%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,01%
XRP logo
XRPXRP
0,48 USD-1,53%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,14 USD-2,74%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,56 USD2,90%