za
Piyush Gupta

Instytucje kontrolują już 5% podaży BTC

2020-12-23
Bitcoin
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według najnowszych danych CoinShares, łączny napływ środków do kryptowalutowych funduszy wzrósł o 660% w stosunku do ubiegłego roku i osiągnął poziom 5,57 mld dolarów.

Na ten ogromny wzrost prawdopodobnie wpłynęła poprawa perspektyw inwestorów w zakresie klasy cyfrowych aktywów, zwłaszcza w przypadku Bitcoin, który jest postrzegany jako zabezpieczenie przed inflacją i jako alternatywa dla deprecjonującego dolara. – czytamy w raporcie.

Bitcoin w niedziele osiągnął ATH na poziomie powyżej 24 000 USD. Po ostatnim spadku do 22 300 USD, jego cena oscyluje teraz w granicach 23 000 dolarów

Obecny skok z pewnością przyciągnie nowe, detaliczne pieniądze, ale już teraz obserwujemy adopcję wśród kolejnych isntytucji. Myślę, że pytanie brzmi, czy instytucje mogą sobie pozwolić na brak uczestnictwa i na jak długo.

– powiedział Julius de Kempenaer, starszy analityk techniczny w StockCharts.

Według niego, w ekosystemie kryptowalut jest tylko kilku dużych graczy. Jest ona “głównie zatłoczona przez handlowców i inwestorów detalicznych”.

W zeszłym tygodniu, jeśli chodzi o tygodniowe przepływy, kryptowalutowe produkty inwestycyjne odnotowały przepływ na poziomie 335 milionów dolarów. Przepływy Bitcoina wyniosły nieco ponad 313,8 milionów dolarów, a Ethereum 7,6 milionów dolarów. Jeśli chodzi o ten rok, jak dotąd inwestorzy wlali do funduszy i produktów BTC ok. 15,6 mld dolarów. Do Ethereum napłynęło natomiast 2,5 mld USD.

Instytucje posiadają już 5% podaży BTC

W rzeczywistości instytucje posiadają już około 5% obecnej podaży BTC. Wg Tradeblock, największym instytucjonalnym posiadaczem BTC jest Grayscale. Największy na świecie krypto fundusz tylko w ostatnim tygodniu odnotował wpływy w wysokości 250 mln dolarów. W ten sposób jego AUM zwiększyło się do 15,3 mld dolarów. Wg raportu Coinshares, tylko w tym roku Grayscale zgromadził prawie 5 miliardów dolarów.

W ostatnim tygodniu na rynek Bitcoina weszli kolejni inwestorzy instytucjonalni. Wśród nich znalazły się takie firmy jak One River i Ruffer Investments. One River posiada około 600 milionów dolarów w Bitcoinie i w 1 kwartale 2021 roku planuje zwiększyć swoje udziały do 1 mld dolarów. Ruffer ujawnił, że posiada ponad 750 mln dolarów w Bitcoinie, co stanowi 2% AUM jednego z funduszy firmy.

Dodatkowo MicroStrategy zakończyła w zeszłym tygodniu ofertę obligacji zamiennych na 650 milionów dolarów. W poniedziałek jej CEO – Michael Saylor ogłosił, że z pozyskanych środków kupił kolejne 30 000 BTC.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności