Inflacja Bitcoina będzie po halvingu niższa niż w przypadku złota

Bitcoin

Choć wielu uważa, że Bitcoin nie może być już uznawany za safe haven, bowiem zawiódł wielu w chwili rozpoczęcia się […]

Choć wielu uważa, że Bitcoin nie może być już uznawany za safe haven, bowiem zawiódł wielu w chwili rozpoczęcia się kryzysu, dziś coraz więcej osób dostrzega to, że kryptowaluta może być jednak zabezpieczeniem w dobie globalnej inflacji.

Inflacja a Bitcoin

Inflacja Bitcoina wkrótce znacznie spadnie. A to za sprawą halvingu, który ma mieć miejsce już w maju. Sprawę przeanalizował Mati Greenspan, znany analityk z rynku kryptowalut.

Jest on zdania, że inflacja Bitcoina spadnie pod podziale nagrody dla górników z 3,65 proc. do 1,8 proc. Z kolei już globalna roczna stopa inflacji dla walut fiat w 2019 r. wyniosła 3,41 proc. Obecnie wynosi już około 3,56 proc. W przypadku złota mówimy zaś obecnie o około 2,5 proc.

Co jest najgorsze dla oszczędnych Polaków/Amerykanów/Francuzów/Niemców/Chińczyków (właściwie wpiszcie tu obojętnie jaką nację) to to, że polityka monetarna niemal wszystkich banków centralnych na świecie jest dziś oparta na luzowaniu ilościowym, czyli – mówiąc jaśniej – dodruku walut. Władze finansowe obniżają stopy procentowe niemal do zera, chcąc tym stymulować rynki, które dostają łupnia w czasie kryzysu gospodarczego.

inflacja bitcoinJakie efekty przyniosą takie kroki polityków i urzędników? Możliwe, że rację ma polski premier, że w pierwszej kolejności będzie to deflacja (w końcu popyt na produkty i usługi spadnie, bowiem przestraszeni konsumenci w pierwszych miesiącach kryzysu nie będą wydawać dużej ilości pieniędzy). Potem jednak inflacja może zacząć rosnąć. Może nawet do skali, o jakiej dziś nie śnimy.

Bitcoin ratunkiem dla inwestorów

I tu pojawia się szansa dla Bitcoina. Część inwestorów może zostać zachęcona tym, że podaż kryptowaluty jest ograniczona i nie da się jej sztucznie nadmuchać za pomocą jednej decyzji władz. Tym samym BTC może stać się czymś, co uchroni nas przed inflacją walut fiat. O tym, że kryptowaluta może tak działać, widzieliśmy już w przypadku Wenezueli.

Halving ma mieć miejsce już w maju. Już teraz cena Bitcoina mocno rośnie. Dziś za 1 BTC płaci się już ok. 7800 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
inflacja inflacja bitcoina inflacja walut inflacja waluty fiat inflacja złota

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.