Kryptowalutowa dolina stara się o wsparcie finansowe władz Szwajcarii

Blockchain

Szwajcarska „kryptowalutowa dolina” prowadzi rozmowy z rządem federalnym w sprawie utworzenia funduszu o wartości aż 100 milionów franków szwajcarskich (102,7 […]

Szwajcarska „kryptowalutowa dolina” prowadzi rozmowy z rządem federalnym w sprawie utworzenia funduszu o wartości aż 100 milionów franków szwajcarskich (102,7 miliona dolarów). Celem jest pomoc firmom z obszaru fintech.

Kryptowalutowa dolina ze wsparciem władz

Szwajcarska „kryptowalutowa dolina”, region przyjazny fintechom z rynku cyfrowych walut, zlokalizowany niedaleko Zurychu, chce uzyskać od rządu federalnego aż 100 milionów franków szwajcarskich (102,7 miliona dolarów). Zgodnie z artykułem Bloomberga z 26 kwietnia fundusz ten będzie przeznaczony na ratowanie fintechowych firm, które mogą mieć teraz problemy.

Kryptowalutowa dolinaDyrektor Finansowy Kantonu, Heinz Taennler, powiedział mediom, że na fundusz składałyby się środki z prywatnych inwestycji, ale też pochodzące od lokalnych samorządów.

Dziś korzystne otoczenie prawne sprawia, że Szwajcaria jest atrakcyjnym miejscem dla startupów z rynku blockchaina. Obecnie jednak pojawiły się obawy, że większość tych firm nie przetrwa pandemii i wywołanego przez nią kryzysu gospodarczego. Chodzi o to, że inwestorzy wycofują z rynków swoje fundusze.

Bloomberg dodał, że:

„Spośród 50 największych firm działających w regionie tylko połowa stwierdziła w ankiecie, że przetrwa następne 12 miesięcy w obecnych warunkach.”

Jak przetrwać kryzys?

W czasie kryzysu z pewnością inwestycje w nowoczesne technologie nie są priorytetami. Szwajcarski rząd ogłosił jednak na początku tego tygodnia, że ​​zapewni 154 mln franków gwarancji kredytowych dla startupów, by te przetrwały ten ciężki czas. Tyle że już teraz okazuje się, że to niewystarczające, jak powiedział mediom Taennler.

Wiele startupów nie generuje bowiem obecnie wystarczających dochodów, aby zakwalifikować się do dostania wspomnianych pożyczek bankowych w ramach pakietu pomocy w walce z kryzysem COVID-19 rządu federalnego.

Firmy te mogłyby teoretycznie próbować zebrać środki z rynku, np. za pomocą modeli finansowania typu ICO czy STO, ale bardzo wątpliwe, by takie kroki zakończyły się sukcesami w czasie, gdy trwa kryzys (a właściwie dopiero się zaczyna).

Innowacyjne startupy powinni jednak otrzymać pomoc ze strony rządów. Ich rozwiązania mogą bowiem pomóc wyjść z recesji, zaś sam blockchain zmodernizować wiele kwestii naszego życia biznesowego.

Tagi
Blockchain krypto-dolina Szwajcaria

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.