za
inEVM

Powstaje inEVM. Celem jest zwiększenie szybkości transakcji i kompatybilności sieci

1,5% dla maluszka

Oparty na technologii Cosmos łańcuch bloków warstwy 1 (z ang. layer 1), Injective, nawiązał współpracę z Calderą. Wszystko w celu uruchomienia rozwiązania inEVM warstwy 2 (z ang. layer 2), które wykorzystuje maszynę wirtualną Ethereum (EVM). Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie szybkości realizacji transakcji i kompatybilności sieci. Jest to ważne nie tylko dla zwykłych użytkowników, ale też programistów Ethereum.

inEVM

Główne zalety inEVM to szybkość działania (szybkie potwierdzanie transakcji), elastyczność, współdzielona płynność i kompatybilność z Cosmos i Solaną. Zaoferowanie użytkownikom tego rozwiązania ma miejsce w szczególnym momencie – po wprowadzeniu na rynek przez Injective inSVM. Jest to rozwiązanie zbiorcze Solana Virtual Machine, umożliwiające programistom Solany rozszerzenie zasięgu sieci bez większych zmian w kodzie.

Rzecznik projektu stwierdził, że „inEVM jest częścią większego planu Injective”, który ma na celu wprowadzenie na rynek sieci tzw. łańcuchów elektrycznych (z ang. Electro Chains). Zasadniczo chodzi o serię pakietów zbiorczych z dedykowanymi środowiskami maszyn wirtualnych, które zaspokoją potrzeby różnych twórców, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom skalowalności i bezpieczeństwa.

Chodzi także o coś więcej. Dzięki inEVM zdecentralizowane aplikacje (dApps) mogą bezproblemowo migrować do aplikacji opartych na sieciach Cosmos i Solana. Usprawniają dzięki temu rozwój i interoperacyjność w różnych maszynach wirtualnych.

Celem Injective jest uczynienie technologii Web3 bardziej przyjazną dla użytkownika. Do tego dochodzi, wspieranie idei decentralizacji w dziedzinie blockchaina. Twórcy projektu mają także plany wprowadzenia na rynek innowacyjnych rozwiązań, takich jak Altlayer i Espresso Systems, w celu dalszej decentralizacji swojej sieci.

inEVM

Start KVMX

Ostatnio na rynku layer 2 dzieje się bardzo wiele. Kilka dni temu oficjalnie wystartował kolejny projekt, który ma pracować nad drugą warstwą Ethereum. Chodzi o singapurski KVMX Network. Jego celem jest stworzenie nowej infrastruktury społecznościowej wykorzystującej technologię Ethereum.

Sieć KevmX ma przede wszystkim zapewnić, że z blockchaina będzie mogło korzystać jednocześnie nawet miliard użytkowników. Wszystko to będzie możliwe dzięki wykorzystaniu ZK-Rollup, rozwiązania, które zostało udostępnione przez KevmX. Ma umożliwić osiągnięcie niemal zerowych kosztów gazu.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
57 714,09 USD0,94%
Ethereum logo
EthereumETH
2921,68 USD2,11%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD-0,09%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
548,62 USD1,11%
Solana logo
SolanaSOL
130,42 USD8,82%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,06%
XRP logo
XRPXRP
0,51 USD4,69%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
2921,21 USD2,17%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,13 USD2,71%
Toncoin logo
ToncoinTON
4,76 USD0,06%