za
indie flaga

Indie uderzają w kryptowaluty

Dalsze problemy krypto-inwestorów w Indiach. Koinex, giełda kryptowalut, która była kiedyś największą platformą tego typu w Indiach pod względem wolumenu, zamyka się z powodu presji regulacyjnej – potwierdzili jej pracownicy.

W poście na blogu opublikowanym 27 czerwca Rahul Raj, dyrektor generalny Koinex, powiedział, że firma nie ma innego wyjścia, jak zawiesić handel na czas nieokreślony.

Rząd Indii uderza w kryptowaluty

Raj uderza w swoim oświadczeniu w sytuacje wewnętrzną w Indiach:

„Po miesiącach niepewności i zakłóceń z żalem podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich usług i operacji związanych z wymianą zasobów cyfrowych.”

To tym bardziej dotkliwy cios, że Koinex był bardzo prężnie działającą firmą. Rozpoczął działalność w 2017 r., zaś w ciągu czterech miesięcy 24-godzinny wolumen obrotu osiągnął na platformie poziom 265 mln USD.

Problemy zaczęły się w 2018 r. Od kwietnia ubiegłego roku indyjski bank centralny zaczął uderzać w nowy rynek. Bolesnym ciosem był zakaz nałożony na banki komercyjne dot. otwierania kont firmom zajmującym się kryptowalutami. Uderzył też w niektórych użytkowników cyfrowych walut.

„Konsekwentnie spotykamy się z odmowami w kwestii usług płatniczych od bramek płatniczych, zamykania rachunków bankowych i blokowania transakcji związanych z obrotem aktywami cyfrowymi”

– ujawnił Raj.

Nawet w przypadku zwykłych transakcji, takich jak wypłata wynagrodzenia, opłata za wynajem i zakup sprzętu, firmy napotykały komplikacje.

Indie: wróg BTC numer jeden

Indie stają się jedną z najbardziej drakońskich jurysdykcji na świecie dla posiadaczy Bitcoinów. W planach jest np. ustawa, która miałaby skazywać użytkowników kryptowalut nawet na dekadę więzienia.

„W tym wszystkim, z podstawowego punktu widzenia ekonomicznej działalności, kontynuowanie jej nie jest rozsądne”

– kontynuował Raj

Koinex wstrzymało wszystkie transakcje 27 czerwca.

Indie to rynek z wielkim potencjałem, ale który – jak widać –  jest marnowany przez bardzo restrykcyjne prawo i plany regulacji, które w istocie zniszczą świat kryptowalut w Indiach.

Podobne problemy zaczynają napotykać osoby, które chcą kopać cyfrowe waluty w Iranie. Władze planują tam wyłączenie prądu wszystkim niezarejestrowanym kopalniom kryptowalut i ustalenie nowych cen energii.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności